FK Dobrovice FK Pardubice B 1 : 2 (0 : 2) FK Pardubice B FK Pardubice B

Divize C 2012/2013 | 18. kolo | 10.04.2013 | Stadion Dobrovice

V dohrávce výhra v Dobrovici

Ve středeční dohrávce 18. kola divizní skupiny C zajížděla pardubická juniorka do středočeské Dobrovice, která se o víkendu posílila o stopera Pavla Lukáše z Teplic a novým trenérem se stal Karel Stanner. Pardubičtí mladíci však domácí zaskočili výbornou hrou v první půli a v 25. minutě vedli 0:2. Domácí už pak z tlaku dokázali jen snížit Mrklasem.

18. kolo Divize sk. C

FK Dobrovice - FK Pardubice B 1:2 (0:2)

Hosté do zápasu proti zkušenému celku Dobrovice vstoupili bez bázně, ale první velkou šanci měli domácí ve 13. minutě, kdy střílel Miškovský, Čihař vyrazil a Ansuma poslal dorážku vedle. V 18. minutě se zrodil první gól, když sudí Šob ponechal citlivě výhodu po faulu na T. Kakrdu, Vágner se tak dostal do vápna a přihrávkou před branku našel Janeckého, který se zblízka nemýlil - 0:1. Ve 25. minutě radost hostů propukla podruhé, když se po akci a centru Vágnera přes Lukáše dostal míč k Janeckému, od něj k Vágnerovi, jehož první tvrdou střelu Kanaval vyrazil, ale zpět k Vágnerovi, jehož opakovačka již byla nechytatelná - 0:2. Ve 27. minutě hosty podržel Čihař, který s námahou vytlačil střelu Ansumy na roh. Ve 36. minutě mohl zvýšit Janecký, ale na poslední chvíli jeho sólo zmařil zkušený Zbončák. Do šaten se tak šlo s dvoubrankovým vedením hostů.

Ve druhé půli se pomalu ale jistě rodil očekávaný tlak Dobrovice. Vyloženou šanci jim ale hosté povolili až v 63. minutě, kdy opět jen výborný zákrok Čihaře zabránil ve skórování Miškovskému. V 69. Čihař vytlačil nad branku další nepříjemnou střelu Kořínka. Za minutu se však již radovali domácí, neboť nedůraz ve vápně vyústil v gólovou střelu střídajícího Mrklase od tyče - 1:2. Poté se hosté snažili držet míč co nejdéle od své branky, což se jim moc nedařilo a domácí byli v tlaku. Výborně však pracovali všichni hráči v defenzívě a zejména Ansuma svoji postavou hodně zlobil. Taktickou hrou v závěru hosté výhru udrželi a vrátili tak domácím podzimní prohru z domácího pažitu, které mohl ještě ve třetí minutě nastavení podtrhnout po brejku z půly hřiště Fiala, ale domácí stoper stehnem jeho gólovou střelu do branky nepustil. Velmi přesný výkon předvedla trojice sudích v čele se Šobem.

Fakta - branky: 70. Mrklas - 18. Janecký, 25. Vágner. ŽK: 1:3. Rozhodčí: Šob z Hradce Králové (Vojtěch, Tryzna). Delegát: J. Hamouz z Rakovníka. Diváků: 160.

Sestavy - DOBROVICE: Kanaval - Jiránek, Lukáš, Vladyka, Zbončák - Cigánek, Gába (66. Mrklas), Patočka, Čech (46. Kořínek) - Ansuma, Miškovský.

FK PCE B: Čihař - Konvalina, Šejvl, Baldrych, Hanč - T. Karkda (90. Růžička), Fiala, Buriánek, Vanžura (88. Rydval) - Janecký, Vágner (72. Klátil).

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 11.04.2013 | Zdroj fotky: redakce FK )