FK Pardubice B FK Pardubice B 5 : 0 (2 : 0) FK Pardubice B SK Holice

Divize C 2012/2013 | 21. kolo | 14.04.2013 | Pod Vinicí č. 2

Jasná výhra v derby s Holicemi

V okresním derby přivítala domácí juniorka poprvé na jaře na přírodní trávě Pod Vinicí beznadějně poslední celek z Holic a vyprovodila ho domů s debaklem 5:0. Pardubičtí mladíci si tak připsali jubilejní desátou výhru v sezoně a v tabulce jsou na pěkném pátém místě.

21. kolo Divize sk. C

FK Pardubice B - SK Holice 5:0 (2:0)

Již ve třetí minutě se centr Poláka snesl na břevno hostující branky. Třetí faul hostů před vlastním vápnem již domácí konečně využili, když se přesnou střelou trefil Buriánek - 1:0. Ve 22. minutě zacentroval z pravé strany Fiala a Vágner hlavou usměrnil míč do branky - 2:0. Ve 25. minutě byl po nepovedené střele v obrovské šanci Vágner, ale zblízka poslal míč vedle branky. Ve 32. minutě po přesném centru Konvaliny hlavičkoval vedle Vanžura. Ve 35. minutě z levé odcentroval Hanč a míč opět skončil na břevně hostující branky. Do kabin tak šli domácí s dvoubrankovým náskokem.
Úvod druhé půle se nesl v klidném duchu, holičtí nikam nepospíchali a domácí hráči se jim bohužel přizpůsobili. První pořádnou střelu druhé půle vyslal až v 57. minutě Polák, ale Schmeiser vyrazil. Další branka se zrodila v 70. minutě, kdy se na dvakrát svým důrazem prosadil střídající Klátil - 3:0. Hned za dvě minuty po trestném kopu Buriánka Vágner hlavou upravil již na 4:0. V 80. minutě fauloval Ručka ve vápně Poláka a sám postižený penaltu bezpečně proměnil - 5:0. Pět minut před koncem se do ojedinělé šance dostal hostující T. Jedlička a trefil tyč domácí branky. Nic to však nezměnilo na jasné a spravedlivé domácí výhře.

Fakta - branky: 14. Buriánek, 22. a 72. Vágner, 70. Klátil, 80. Polák z pen. ŽK: 1:4. Rozhodčí: Rejžek ze Strakonic (Štuk, Valenta). Delegát: Vencl z Lázní Bělohrad. Diváků: 100.

Sestavy - FK PCE B: Čihař - Konvalina (53. Křivka), Šejvl, Baldrych, Hanč - Polák, Fiala, Buriánek (76. Ryba), Vanžura (53. Klátil) - T. Kakrda, Vágner.
HOLICE: Schmeiser - Valenta (69. Togbe), Kopřiva, Chvála, Zeman (46. Ručka) - Krpata, Merkl, Machatý, Starý - T. Jedlička, Kroutil.

Jaroslav Míchal, trenér FK Pardubice B: " V derby utkání bylo jen otázkou času, kolik bude konečné skóre v náš prospěch. Soupeře mě bylo trochu líto, ale v současné době na víc nemá. Náš výkon měl oproti tomu v Dobrovici podstatně nižší parametry, neboť jsme se moc přizpůsobili pasivní hře soupeře a nevyvíjeli na něj takový tlak. Přesto, jak jsem již řekl v úvodu nebylo o naší výhře pochyb. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 15.04.2013 | Zdroj fotky: Libor Čihák )

Vladimír Pitter: Chceme navázat na předchozí sezónu

Vladimír Pitter: Chceme navázat na předchozí sezónu více