FK Pardubice U-21

FC Slovan Liberec FK Pardubice U-21 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21

Juniorská liga 2013/2014 | 4. kolo | 08.08.2013 | Městský stadion Liberec

Těsná prohra juniorky v Liberci

Ve čtvrtém kole Juniorské ligy zajížděly Pardubice na Městský stadion do Liberce, kde se utkaly se sousedem v tabulce. Šanci se ukázat dostali v tomto zápase někteří další hráči, jenž doposud v této kvalitní soutěži ještě nenastoupili. O těsné výhře domácích rozhodla jedna nešťastná situace ve druhé půli.

4. kolo JL

FC Slovan Liberec U21 - FK Pardubice U21 1:0 (0:0)

Do zápasu možná trochu překvapivě lépe vstoupili hosté, v jejichž sestavě byli tentokrát jen dva hráči z kádru A týmu (Čihař a Němeček) a hned čtyři mladíci ochutnali tuto soutěž poprvé. Pardubičtí byli aktivní a měli míč více na svých kopačkách. Postupem času se ale hra vyrovnala a přesunula se do středu hřiště. Pořádnou šanci však diváci v první půli neviděli.

Do druhé půle udělali pardubičtí trenéři hned tři změny v sestavě, ale obraz hry zůstal nezměněn. Rozhodující okamžik zápasu se zrodil v 52. minutě. Odkop Portyše z rohu vápna trefil sudího Kocourka, od něhož se míč nečekaně odrazil k volnému Janošíkovi, který se tak zjevil sám mezi stopery a tuto výhodu dokázal proměnit nechytatelnou střelou - 1:0. Zápas byl však nadále otevřen a hosté se snažili jíž za vyrovnáním, bohužel jim však chyběla lepší finální přihrávka a více držení míče v útočné fázi. Přesto několik příležitostí, střeleckých pokusů a standardních situací měli, ovšem žádná z nich brankou neskončila. Naopak na druhé straně se domácí dvakrát dožadovali odpískání pokutových kopů, které však rozhodčí správně jako penaltové neposoudil. V 74. minutě měl autor první branky další velkou příležitost, ale Čihař hosty podržel. Ve zbytku zápasu se již skóre nezměnilo a tak hosté museli zkousnout nejtěsnější možnou prohru...
K dalšímu utkání nastoupí juniorka již v pondělí, kdy se od 17 hodin Pod Vinicí utká s juniorkou Varnsdorfu.

Fakta - branka: 52. Janošík. ŽK: 1:1 (Pokorný - Růžička). Rozhodčí: Kocourek z Prahy (Poživil, Rais). Diváků: 100.

Sestavy - LIBEREC: Zoul - Kmoníček, Lukes, Pokorný, Beníšek - Hadaščok, Bouška, Dydowicz, Janošík (82. Vasilko) - Káva (89. Henzl), Frimmel (76, Novotný).
FK PCE U21: Čihař - Fidler (46. Strouhal), Nemeček, Čáp (76. Křivka), Jiří Růžička (46. Kopřiva) - Portyš, Hron, Knotek, Strachota - D. Jelínek (71. Prokopec), Pleskot (46. T. Jelínek).

Pavel Němeček, hrající asistent trenéra: " Proti nám stál fotbalově kvalitní soupeř. Duel bych rozdělil na dva různé poločasy. V tom prvním jsme dobře kombinovali, drželi míč na svých kopačkách a měli náznaky šancí. Ve druhém to bylo spíše o bojovnosti, neudrželi jsme míče a měli zbytečně moc jednoduchých ztrát. Tím nás soupeř dostal pod tlak, který vyústil v rozhodující branku zápasu. Naše závěrečná snaha k vyrovnání stavu již bohužel nevedla. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 08.08.2013 | Zdroj fotky: redakce )