FK Pardubice U-21

FC Zbrojovka Brno FK Pardubice U-21 2 : 0 (2 : 0) FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21

Juniorská liga 2013/2014 | 6. kolo | 19.08.2013 | hř. Rosice u Brna

Juniorka podlehla mladíkům brněnské Zbrojovky

V utkání 6. kola juniorské ligy Pardubice zajížděli na jih Moravy, kde se v Rosicích u Brna střetly s loňským vítězem Juniorské ligy Zbrojovkou Brno a podlehly jí 0:2.

6. kolo Juniorské ligy

FC Zbrojovka Brno U-21 - FK Pardubice U-21 2:0 (2:0)

Pardubičtí nastříleli v minulém kole Varnsdorfu sedm branek, Doležal v brance Brna se ale po většinu zápasu spíše nudil a v prvním soutěžním utkání sezony si připsal čisté konto.

Zbrojovka (kromě Doležala v kádru i s Avdičem, hrajícím nezvykle ve středu zálohy) diktovala od začátku tempo hry. Jukl ve 13. minutě ještě skóre neotevřel, hosté ale záhy ztratili míč a Jakub Krejčíř na hraně ofsajdu usměrnil hlavou za Ptáčkova záda pěknou kolmici - 1:0.

Své štěstí zkusil vzápětí z nějakých dvaceti metrů Drbal, branku ovšem minul. Stejně se vedlo i Krejčířovi. Ovšem pak se do vápna po pravé straně prodral obránce Černý a jeho centr uklidil na zadní tyči do branky David Jukl - 2:0.

Tentýž hráč protáhl hostujícího gólmana ve 31. minutě z přímého kopu, ale ptáček vyrazil. Hosté vyslali směrem k Doležalovi několik centrů, žádný se ale neujal.

Na začátku druhé půle zahrozil čerstvý T. Jelínek, ale Doležal byl na místě. Nadále ve druhé půli neměli Brňané mnoho práce s odvracením pardubických útoků, snaha hostí o srovnání byla velmi nenápadná. Skóre se naopak mohlo měnit po Kuncově centru, na který jen těsně nedosáhl Dvořák. V 66. minutě po kombinační akci dvojice Prokopec - Hron pálil opět T. Jelínek, ale mimo tři tyče domácí branky.

Navýšit vedení Zbrojovky mohl i Jukl, jeho kroucený pokus ale skončil těsně vedle tyče. Mimo zamířil i Hanuš po rohovém kopu, a tak duel obhájce titulu s nováčkem skončil nakonec výhrou domácích 2:0.

Fakta - branky: 13. Krejčíř, 26. Jukl. ŽK: 2:1 (Kunc, Kugler - Strachota). Rozhodčí: Plesar z Otrokovic (Pelikán, Mikyska). Diváků: 90.

Sestavy - BRNO: Doležal - Černý, Hanuš, Zezula, Drbal - Přerovský (46. Kugler), Avdič (46. Sedlák), Dvořák D. (69. Krška), Kunc - Jukl (83. Vávra), Krejčíř (77. Ullmann).
FK PCE U21: Ptáček - Pachl, Němeček, Čáp (46. Křivka), Vanžura - Portyš (69. Jiří Růžička), Prokopec, Hron, Strachota (71. Strouhal) - Pleskot (46. T. Jelínek), Knotek (78. Fidler).

Pavel Němeček, hrající asistent trenéra Pardubic: " Domácí tým v utkání zaslouženě vyhrál. Působil na mě zatím nejfotbalovějším dojmem v doposud odehraných utkání Juniorské ligy. V zápase jsme měli několik pasáží, v nichž jsme dobře kombinovali, ale dostali jsme se pouze do jediné šance. Začátek utkání jsme herně nezvládli a dvakrát inkasovali. Poté byla naše hra zodpovědnější a dvoubrankový výsledek tak vydržel až do konce zápasu. Pro nás byl tento zápas cennou zkušeností do dalších bojů. "

(Autor: Juniorskaliga.cz; Lukáš Ouředník | Datum: 20.08.2013 | Zdroj fotky: redakce )