FK Pardubice U-21

SK Sigma Olomouc FK Pardubice U-21 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21

Juniorská liga 2013/2014 | 12. kolo | 23.09.2013 | Andrův stadion, Olomouc

V Olomouci těsná prohra juniorky

V dalším kole Juniorské ligy zajížděli hráči FK Pardubice do Olomouce, kde se na druhém hřišti Androva stadionu utkali s juniorkou domácí Sigmy. Pardubičtí po bojovném a snaživém výkonu potřetí v řadě prohráli. Na svůj bývalý tým se přišel mimo jiných podívat i Jan Javůrek.

12. kolo Juniorské ligy

SK Sigma Olomouc - FK Pardubice U21 1:0 (0:0)

Od úvodu měli herní převahu domácí hráči a za stálého větru si první velkou šanci vytvořili ve 20. minutě, kdy zakončoval z levé strany Stříž, ale jeho křížný pokus o kousek minul hostující branku. Ve 31. minutě po centru zprava Ptáček zázračně vytlačil na roh gólovou střelu Nešického. Do konce první půle hostující gólman pochytal i další střelecké pokusy domácích.
Ve druhé půli měli první šanci hosté, ale Prokopcův pokus zmařil Chvěja. Za dvě minuty vypálil z dálky Kotouč a jeho pokus mířící do šibenice Ptáček  vyrazil na roh. V 57. minutě hostující gólman zlikvidoval šanci Stříže, který byl sám za obranou Pardubic. Hned za minutu po rohovém kpu orazítkoval Kotouč hlavičkou břevno. V 69. minutě již ale udeřilo, když domácí rozehráli nakrátko rohový kop, Nešický poslal centr na zadní tyč, který vrátil před branku hlavou Kotouč a čerstvý Žák poslal míč hlavou pod břevno - 1:0. V 73. minutě napřáhl z hranice vápna Fišer a Ptáček zázračným zákrokem s pomocí břevna vytlačil míč nad branku. Hosté se poté bojovností snažili alespoň o vyrovnání, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Naopak do otevřené obrany vlétl Žák, byl ve vápně odzbrojen, ale míč se dostal k volnému Fišerovi, jehož opět vychytal Ptáček. Sigma si tak připsala těsnou výhru 1:0. Pardubičtí museli přijmout sedmou prohru v sezoně, když z toho pětkrát prohráli pouze o jednu branku.

Fakta - branka: 69. Žák. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Dobrovolný (Vysloužil, Drápal). Diváků: 70.

Sestavy - OLOMOUCChvěja – Štěrba, Kotouč, Svozil, Hýbl – Stříž (67. Žák), Texl, Richter, Hladík (58. Fišer) – Ševčík, Nešický (73. Weinlich).
FK PCE U21: Ptáček - Fidler, Pešek, Čáp, Knotek - Strouhal (73. Jiří Růžička), Hron, Sůra (85. Kopřiva), Strachota - Prokopec, Kopecký (79. T. Jelínek).

Pavel Němeček, asistent trenéra Pardubic: " Dle očekávání proti nám nastoupil kvalitní soupeř. My jsme v utkání podali poctivý a bojovný výkon, ale směrem dopředu nám toho soupeř mnoho nedovolil. Domácí celek si vytvořil několik šancí, ale nakonec proměnil pouze jedinou po standardní situaci. Doufejme, že v příštím utkání, kterým bude derby s Hradcem Králové, si vytvoříme nějaké šance a konečně po třech zápasech vstřelíme zase branku a budeme po delší době bodovat. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 23.09.2013 | Zdroj fotky: sigmafotbal.cz )