FK Turnov FK Pardubice B 2 : 0 (2 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Divize C 2013/2014 | 10. kolo | 13.10.2013 | Stadion Turnov

Zbytečná prohra rezervy v Turnově

V nedělním odpoledni zajížděla pardubická rezerva do Turnova, kde se utkala s farmou Liberce, který v reprezentační pauze poslal do Turnova hned šestici fotbalistů. Zkušenost domácích nakonec slavila vítězství, ale hosté k bodům neměli daleko. Museli by se však lépe chovat ve finální fázi.

10. kolo Divize sk. C

FK Pěnčín-Turnov - FK Pardubice B 2:0 (1:0)

Domácí tým začal očekávaným tlakem a hned v první minutě střílel nebezpečně Ježek, ale Čihař s námahou vyrazil na rohový kop. V 18. minutě po chybě Fouska pálil naštěstí pro hosty z dobré pozici mimo branku Ježek. Ve 23. minutě po sérii chyb na levé strany pardubické obrany se k míči dostal D. Hurt a od brankové čáry ho poslal před branku, kde byl neobsazený Bernát a do odkryté branky otevřel skóre - 1:0. Ve 30. minutě Čihař nohou zachránil hosty po gólové střele Papouška. Za čtyři minuty Čihař vytáhl na roh nepříjemnou a tečovanou střelu Ježka. V závěru se do koncovky dostali konečně i hosté, ale Polák mířil nad a T. Kakrda v dobrých pozicích ani jednou nevystřelil... Do kabin se tak šlo za těsného vedení domácích.
Na začátku druhé půle Čihař vyrazil trestný kop Papouška i následnou dorážku D. Hurta a další dorážka Ginzela šla nad. Poté však převzali otěže zápasu hosté. V 52. minutě po Polákově rohu hlavičkoval Kopřiva, ale Kolář míč chytil. V 60. minutě po přihrávce Vágnera zakončoval po zemi křížem těsně vedle tyče Polák. Domácí celek byl v těchto chvílích pod tlakem a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy hosté vyrovnají. Jenže v 73. minutě zahrával trestný kop Papoušek a Pimpara ho usměrnil hlavou k tyči - 2:0. V 87. minutě ještě po akci Poláka mohl snížit střídající Konvalina, ale Kolář ho vychytal.

Fakta - branky: 23. Bernát, 73. Pimpara. ŽK: 1:4. Rozhodčí: Mydlář z Chomutova (Baum, Vitner). Delegát: Čížek z Prahy. Diváků: 190.

Sestavy - TURNOV: Kolář - Pimpara, Karišík, Ginzel, Petřík (39. Novotný) - D. Hurt, Hušek, Janů, Bernát (46. V. Hurt) - Ježek (72. Bárta), Papoušek.
FK PCE B: Čihař - Pešek, Šejvl, Kopřiva, Vanžura - Dostálek, Řezníček (85. Konvalina), Fousek, Polák - Vágner (89. Sůra), T. Kakrda (78. Jan Růžička).

Jaroslav Míchal, trenér FK Pardubice B: " Utkání jsme si prohráli sami řadou nepřesností zejména při řešení finální fáze. Soupeři jsme se vyrovnali herně, akorát nám chyběla větší kvalita v dotažení slibně rozehraných kombinací, jenž by vedli ke vstřelení gólu. Celkově jsem od zkušeného soupeře očekával více a na to v jakém nastoupil složení, nás měl jednoznačně přehrát, což se nestalo. Zejména ve druhé půli jsme byli fotbalovější, zejména v té fázi, kdy se od nás čekal vyrovnávací gól. Jenže poté přišla standardka, která rozhodla. Celkově však lze tuto prohru považovat za naprosto zbytečnou, neboť minimálně bod jsme si měli odvézt. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 13.10.2013 | Zdroj fotky: redakce )