FK Pardubice B FK Pardubice B 1 : 1 (0 : 1) FK Pardubice B Sparta Kutná Hora

Divize C 2013/2014 | 15. kolo | 16.11.2013 | Ohrazenice, umělá tráva

Na závěr divizního podzimu remíza

V posledním podzimním kole přivítala pardubická rezerva na ohrazenické umělce čtvrtý celek tabulky z Kutné Hory. Domácí celek potřeboval po dvou vysokých prohrách bodovat, což se podařilo po remíze 1:1. Mnoho šancí k vidění nebylo, ale výsledek lze považovat po dvou rozdílných poločasech za spravedlivý.

15. kolo Divize sk. C

FK Pardubice B - Sparta Kutná Hora 1:1 (0:1)

Úvod utkání byl vyrovnaný, hrálo se převážně ve středu hřiště a bez šancí, ale postupem času si hosté vytvořili herní převahu. Tu korunovali ve 27. minutě, kdy po faulu Vanžury na Váchu v rohu velkého čtverce zahrávali pokutový kop, který bezpečně proměnil Vančura - 0:1. Ve 32. minutě se do první vážnější šance domácích dostal Jan Růžička, ale mířil vedle. V poslední minutě první půle po rohovém kopu nedokázal usměrnit míč hlavou do branky Pešek a tak se šlo do kabin za těsného vedení středočechů.

Do druhé půle pardubičtí trenéři udělali jednu změnu v sestavě a další v rozestavení, čímž se jejich hra zlepšila. V 55. minutě ale mohl zvýšit kutnohorský Antoš, ale svoji hlavičku z dobré pozice poslal nad branku. Od 70. minuty pardubičtí mladíci převzali otěže zápasu do svých rukou a vyrovnání se dostavilo. V 77. minutě po Křivkově autu Fousek poslal míč do ideální pozice na Poláka, který střelou od tyče překonal Šimona - 1:1. Domácí chtěli strhnout vedení na svoji stranu, což se jim již nepodařilo a tak se oba celky rozešli smírně.

Fakta - branky: 77. Polák - 27. Vančura z pen. Bez karet. Rozhodčí: Vít z Jičína (Novák, Čechlovský). Delegát: Štěpánek ze Semil.Diváků: 80.

Sestavy - FK PCE B: Čihař - Konvalina, Pešek, Čáp, Vanžura - Jan Růžička, Prokopec, Fousek, Polák (85. T. Jelínek) - Vágner (46. Hron), Křivka.
K. HORA: Šimon - Pospíšil (90. Žďánský), Jeníček, Schwarz, Franc - Vácha (89. Kratochvíl), Vančura, Černohlávek, Hačka - Kroutil (73. Urban), Antoš.

Jaroslav Míchal, trenér FK Pardubice B: "Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli hosté důraznější a měli více ze hry, z čehož se rekrutoval náš faul v pokutovém území a následně hosty proměněná penalta. Do druhé půle jsme zlepšili pohyb, kombinaci i důraz a náš výkon začal mít alespoň částečně divizní parametry, ale málo jsme se dostávali do koncovky. Nakonec jsme z minima vytěžili maximum a Polákem vyrovnali."

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 16.11.2013 | Zdroj fotky: Radek Klier )