TJ Dvůr Králové n. L. FK Pardubice B 1 : 2 (0 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Divize C 2014/2015 | 2. kolo | 17.08.2014 | Dvůr Králové n/L.

Cenná výhra rezervy ve Dvoře Králové

I ve druhém kole divizní skupiny C zajížděla pardubická rezerva na hřiště soupeře. Po debaklu v Ústí nad Orlicí však získala cenné body ve městě safari, tedy ve Dvoře Králové nad Labem a to po výhře 1:2.

2. kolo

TJ Dvůr Králové nad Labem - FK Pardubice B  1:2 (0:0)

V úvodu byl zápas z obou stran velmi opatrný. V první půli si ani jeden tým nevytvořil žádnou vyloženou šanci a tak se do kabin šlo za bezbrankového stavu. Do druhé půle lépe vstoupili hosté a hned ve 47. minutě Fousek vysunul do šance  Kopeckého, ale gólman Ulrych jeho střelu kryl. V 50. minutě to již ale přišlo, když se k přímému kopu postavil Fousek a z dobrých 30 metrů zaskočil domácího brankáře - 0:1. Po hodině hry však byl po druhé žluté kartě vyloučen pardubický Pražák a domácím začala přesilovka. Tu využili již tři minuty po vyloučení, když pokutový proměnil Podolník - 1:1. Tlak domácích po vyrovnání stoupal, ale Čihař byl vždy na místě. Rozhodující okamžik přišel v 86. minutě, kdy si na rohový kop Fouska naskočil Baldrych a hlavou upravil na konečných 1:2!

Fakta - branky: 64. Podolník z pen. - 50. Fousek, 86. Baldrych. ČK: 0:1 (60. Pražák). ŽK: 3:2. Rozhodčí: Hanousek z Liberce (Šťastný, Vojtěch). Delegát: Filípek z Prahy. Diváků: 190.

Sestava FK PCE B: Čihař - Řezníček II, Baldrych, Křivka, Konvalina - Pražák, Jiroutek, Fousek, Fidler (83. Mandutz) - Petráň (90. Rydval), Kopecký (75. Portyš).

Miroslav Chalupa, trenér TJ Dvůr Králové: „Poté co jsme nebyli úspěšní v prvním kole letošního ročníku, jsme si chtěli spravit chuť v domácím prostředí, ale utkání jsme nezvládli a hostům připravili vítězství na zlatém podnose. Zápas měl od začátku vyrovnaný průběh s minimem šancí na obou stranách, a tak o výsledku rozhodly hrubé chyby našeho mužstva při obranných standardních situacích. My jsme naopak měli velké množství rohových a volných přímých kopů, ale provedení bylo buď nepřesné, nebo jsme byli nedostatečně důrazní a přesní v koncovce. Bylo to třetí soutěžní utkání v této sezoně a ve všech jsme se připravili o lepší výsledek v posledních osmi minutách hry."

Kamil Řezníček, trenér FK Pardubice B: „Utkání nenabídlo mnoho fotbalové krásy. Spíše se jednalo o boj uprostřed pole. My jsme vycházeli ze zajištěné obrany a spoléhali jsme na rychlé protiútoky. Zaplaťpánbůh nám vyšly dvě standardní situace. Nejdříve vstřelil Fousek vedoucí gól, ovšem pak nám byl vyloučen Pražák a třicet minut jsme hráli o deseti. Dvůr využil tlaku a z penalty vyrovnal. Zápas směřoval k penaltovému rozstřelu, což odmítl po precizně rozehraném rohovém kopu Baldrych. Pak už jsme vítězství uhájili. Kluky chválím za bojovnost a nasazení."

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 18.08.2014 | Zdroj fotky: redakce FK )