SFC Opava FK Pardubice 0 : 5 (0 : 3) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2014/2015 | 9. kolo | 03.10.2014 | Stadion Opava

Fantastické! V Opavě jsme nastříleli pět golů

Skvělého výsledku dosáhli pardubičtí fotbalisté v pátek v podvečer, kdy se představili na trávníku v Opavě. Utkání 9. kola FNL zcela opanovali a zvítězili vysoko 5:0.

9. kolo FNL

SFC Opava - FK Pardubice 0:5 (0:3)

Pardubický tým nijak nerozhodila cesta na sever Moravy a hned od začátku zápasu Pardubáci dali vědět, kdo bude utkání kralovat. Už ve 2. minutě se prodral k vápnu Hašek, obránci jeho další průnik zastavili, jenže míč se dostal ke Kudrnovi a ten svou první letošní brankou otevřel skóre - 0:1. Po čtvrthodině hry se skóre opět měnilo, to když Kakrda se vydal po „své“ pravé kupředu, nacentroval míč do pokutového území a domácí Čelůstka mu našel pro pardubické správný směr - do sítě - 0:2.

Domácí se poté sice snažili o snížení, pozorná obranná hra Pardubic jim to ale nedovolila. Naopak, hostující tým vyrážel k rychlým protiútokům a jeden z nich vedl ve 35. minutě Kakrda. Postupoval na polovinu soupeře, předložil míč Petráňovi a ten zaznamenal svou první druholigovou branku v pardubickém dresu - 0:3.

Po změně stran byli pardubičtí hráči lepším týmem a v 58. minutě mohl náskok zvýšit, ale Jeřábek v dobré pozici pálil jen do brankáře. Pak ještě přišlo několik šancí na obou stranách, skóre se neměnilo, a zápas spěl do závěrečné fáze, která hostům přinesla ještě dvojnásobnou radost.

Nejprve v 80. minutě vstřelil čtvrtý gól střídající Záviška, který zužitkoval Haškovu přihrávku - 0:4. Sám Hašek se mohl tři minuty před koncem zapsat také mezi střelce ale i když přeloboval brankáře Hampela, míč šel mimo tyče. Jenže o minutu později trefil Záviška břevno a pohotový Fikejz uklidil míč do sítě na konečných 0:5!

Pardubický tým si tak veze další tři druholigové body a začíná se chystat na další kolo FNL, ve kterém přivítá na domácím trávníku celek Mostu.

Fakta - branky:  2. Kudrna, 15. Čelůstka (vl.), 35. Petráň, 80. Záviška, 88. Fikejz. ŽK: 1:3 (Grussmann - Kudrna, Vencl, Jeřábek). Rozhodčí: Adámková z Brna (Pilný, Arnošt). Delegát: Šotek z Hořic. Diváků: 2391.

Sestavy - OPAVA: Hampel - Pospěch, Dvorník, Mikula, Čelůstka - Vavřík (36. Svatonský), Horka (46. Machálek), Grussmann, Schaffartzik - Ševčík, Mrázek (61. Kuzmanović).
FK PCE: Frydrych - V. Kakrda, Bederka, Vencl, Vondra - Kudrna (85. Řezníček), Jeřábek - Hašek, Fusek, Fousek (78. Záviška) - Petráň (83. Fikejz).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 04.10.2014 | Zdroj fotky: Deník / František Géla )