FK Pardubice
MOS Team logo
0 3
Team logo PCE
Muži A

Z Mostu vezeme pohárový postup

Středeční utkání 2. kola pohárové soutěže pardubičtí hráči zvládli. V Mostě byli proti domácímu třetiligovému týmu aktivní, první půli vyhráli díky gólu Helešice, po změně stran svůj postup potvrdili.

Mezi tyče pardubické branky šel Šmíd, který ale neměl v první půli příliš práce. Pardubáci byli na nerovném terénu před několika stovkami diváků aktivnější, ale nedařila se předfinální fáze, takže šance nepřicházeli. Domácí si pomáhali několika tvrdšími zákroky a jeden takový faul na Sychru dokázal ve 33. minutě potrestat Helešic. V závěru první půle ještě domácího brankáře vystrašil pokus Krobota, ale jeho střela šla vedle.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, bohužel ani v tom směru, že šancí nebylo příliš. Ale nakonec se pardubičtí fanoušci přece jen dočkali. Po poslední desitiminutovce se po skrumáži před brankou trefil Pikul a krátce poté si naběhl na skvělou Míškovu přihrávku Matoušek, který obešel i brankáře a stanovil skóre na konečných 3:0 pro pardubický tým.

Team logo Team logo

Detaily utkání

30.08.2023, 17:30 / 2. kolo, MOL Cup
 • Statistiky

  Branky: 33. Helešic, 82. Pikul, 83. Matoušek. ŽK: Cibulka, Radba, Novák, Vobecký – Kurka, Halinský. Rozhodčí: Ulrich – Váňa, Šafránková.

 • Diváci

  987, stadion Josefa Masopusta

 • FK Baník Most-Souš

  Patka – Novák, Cibulka, Vobecký, Bína (79. Charamza), Rjaska (93. Štefko ml.), Krukowski (Novotný), Pátek (C), Radba (79. Petržílka), Matysiak (Skurovec), Jacobovici.

 • FK Pardubice

  Šmíd – Tischler, Halinský, Donát, Kurka - Vacek, Šimek (46. Míšek) - Sychra (61. Pikul), Zlatohlávek, Helešic (61. Matoušek) - Krobot (50. Patrák).

Autor článku: Radek Klier

Autor fotografie: Radek Klier

Sdílet článek