(0:1)
Team logo PCE
Muži A

Skvělý vstup do jara pokračuje, vyhráli jsme v Karviné!

Skvělá pozvánka na důležitý sobotní domácí zápas proti Teplicím! Pardubáci dokázali i podruhé v rámci několika dnů vyhrát na hřišti soupeře a výrazně si pomohli v tabulce FORTUNA:LIGY.

Pardubická sestava měla proti utkání ve Slovácku jen jednu vynucenou změnu, když vyloučeného Mareše nahradil Surzyn. Pardubáci vstoupili do zápasu razantně, když už po dvou minutách hlavičkoval po rohu Halinský, ale nepřesně. Stejně vychýlenou mušku mel krátce po něm i Brdička, který se sice prodral do vápna, ale vystřelil vedle.

Hosté byli v důležitém souboji aktivnější a ve vedoucí gól svou snahu přetavili ve 24. minutě. Po ose Hlavatý – Zlatohlávek doputoval míč k Daňkovi, který přesnou střelou k tyči otevřel skóre – 0:1. Mohlo být i veseleji, bohužel Hlavatého střela v 31. minutě se opřela jen do boční sítě.

V poslední čtvrthodině se ale výkon Karviné výrazně zlepšil a přišlo několik střeleckých pokusů. Jenže Bederka, Budínský i Regáli stříleli ve svých šancích nepřesně. Poločas tak skončil za jednogólového náskoku hostujícího týmu.

Do druhého poločasu udělal domácí trenér dvě změny, pardubický kouč Kováč jednu, když Brdičku nahradil Patrák. Po čtyřech minutách se vyznamenal Kinský, který vytáhl pokus Ezeha a Pardubice se pak ubránili nebezpečí z dvou rohových kopů. A když v 57. minutě chytil Kinský Ezehovu velkou šanci na vyrovnání, začala se karta obracet.

Patrák se Zlatohlávkem si mezi 64. a 65. minutou navzájem připravili dvě velké šance, ani jedna se neujala. Až čtvrt hodiny před koncem se skóre měnilo a na pardubické lavičce zavládlo nadšení. Hosté rozehráli rohový kop, obránci odvrátili míč na hranici šestnáctky, tam ovšem čekal Marek Icha a nezadržitelně ho poslal do sítě – 0:2.

A než se všichni na stadionu rozkoukali, vedly Pardubice o tři góly! Patrák na středovém kruhu vysulun rychlou přihrávkou do brejku Krobota a ten nezaváhal – 0:3. Pak už bylo jasné, že v červeném hrající hosté si nenechají výhru vzít, domácí navíc dohrávali bez vyloučeného Mosese. Cenné tři body znovu vylepšili našemu celku postavení v tabulce FORTUNA:LIGY.

Radoslav Kováč, trenér FK Pardubice: „Jsme vděční, šťastní, že jsme to zvládli. Jsou to megadůležité tři body, kterých si moc vážíme. Začali jsme velmi dobře, měli jsme velmi dobrý přechod do útoku, dobře jsme na těžkém terénu kombinovali. Pak jsme ale přestali být aktivní a soupeři jsme dovolili dvě nebezpečné střely. Apelovali jsme na hráče, že máme špatné postavení, neměli jsme odražené míče a museli jsme na to reagovat. I druhý poločas jsme dobře začali, měli jsme obrovskou šanci po domácí ztrátě. Pomohlo prostřídání, Icha to moc hezky trefil a Krobot následně šanci perfektně vyřešil. Nula vzadu je pro Tondu (Kinského). Poprvé za rok a půl, co jsem v Pardubicích, jsme vstřelili tři góly. Čekají nás Teplice, nebude snadné doma ty dvě výhry potvrdit. Ale pokusíme se.“

14.02.2024, 17:00 / 18. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 24. Daněk (Zlatohlávek), 75. Icha, 76. Krobot (Patrák). ŽK: 3:3 (Bederka, Ezeh, Boháč – Surzyn, Icha, Krobot). ČK: 82. Moses (KAR). Rozhodčí: Berka – Vlček, Ratajová.