(1:0)
Team logo TEP
Muži A

V sobotním utkání jsme doma remizovali s Teplicemi

Velká bitva se skvělým úvodem a smutným koncem se hrála v sobotu v CFIG Areně. Pardubáci vedli gólem Zlatohlávka v úvodní minuty, pak otěže zápasu převzal soupeř, nicméně domácí dlouho odolávali. Až čtyři minuty před koncem pardubická obrana podlehla a soupeři si tak body z utkání rozdělili.

Proti vítěznému utkání v Karviné doznala pardubická sestava několika změn. Vacka v náročném programu posledních dnů nahradil Icha, do obrany se vrátil Mareš a v útoku se v základu objevil Patrák, nesoucí speciální dres pro nejlepšího asistenta v lize v posledních pěti kolech.

A úvod zápasu byl velmi divoký. Po půlminutě hry hosté fatálně chybovali v defenzivě a Zlatohlávek šestým gólem v sezóně otevřel skóre – 1:0. Prakticky z rozehrávky se dostal do šance také hostující Fila. Sice ji neproměnil, ale ukázal, že pro domácí to bude hodně těžký zápas.

Nebyl to totiž v první poločasu ojedinělý okamžik. Hosté domácí tým, který měl v nohách náročný program, v mnoha okamžicích přehrávali a několikrát si vytvořili šance. Ale ani domácí nebyli bez šance – ve 22. minutě nadvakrát zakončoval přes brankáře Grigara, ale míč za jeho záda nedokázal neprotlačit. Teplice se tlačili na domácí tým, trenéři regaovali jednou změnou v sestavě, kdy Mareše nahradil Surzyn.

V závěru poločasu došlo ke kuriózní situaci, kdy musel být po zranění střídán asistent rozhodčího a krátce před odchodem do šaten padly tři žluté karty. Ale skóre se již neměnilo.

Do druhé půle nenastoupil Kissiedou, kterého nahradil Tischler. Teplice nenavázaly na tlak z první půle, ale dokázaly hrozit vysokými míči, nicméně pardubická obrana odolávala. Dvacet minut před koncem poslali trenéři na trávník zkušenost, když do hry naskočili Vacek s Černým. Dlouho to vypadalo, že Pardubáci těsný náskok uhájí. Až v 86. minutě se po centru Hronka z pravé strany ve vápně nejlépe zorientoval Chaloupek, jehož přesná hlavička skončila v síti – 1:1.

Radoslav Kováč, trenér FK Pardubice: „Dali jsme brzy gól, ale od první minuty jsme byli o ten půlkrok pozadu, neměli jsme dobré nohy ani dynamiku. Projevila se únava ze středečního utkání v Karviné, to byl neskutečně těžký zápas. Už v páté minutě jsem viděl, že to není naše hra a že to musíme ubouchat. Ani v rozehrávce nebyla kvalita, i vinou těžkého terénu. Je velká škoda dostat gól v 87. minutě, na druhou stranu si myslím, že Teplice si nezasloužily prohrát. Devět bodů by bylo krásných, ale i tak máme z úvodních tři jarních zápasů sedm bodů, což bychom předem určitě brali.“

17.02.2024, 15:00 / 21. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 1. Zlatohlávek – 86. Chaloupek (Hronek). ŽK: 3:2 (Ortíz, Kinský, Mikula – Gning, Frťala). Rozhodčí: Kvítek – Kříž, Šafránková.