SLA Team logo
3 0
(0:0)

Z Edenu se vracíme bez bodů. Hattrickem o tom rozhodl Chytil

Na trávníku pražské Slavie Kováčova parta body nevybojovala. Rozhodla o tom slabá desetiminutovka Východočechů, během které nastřílel hattrick, pardubickým fanouškům dobře známý, Mojmír Chytil.

Podle očekávání byly v úvodu zápasu aktivnější domácí. První vážnější příležitost si ale vytvořil až v 18. minutě Tijani. Jeho pokus z první ale skvělým zákrokem zlikvidoval Budinský. Tři minuty na to napřáhl ke střele zpoza vápna Wallem, pardubický brankář byl ale znovu připraven. Na druhé straně se do střeleckého pokusu dostal Kissiedou. Jeho rána ale příliš starostí Mandousovi nepřivodila.

Domácí Wallem si na slovenském gólmanovi ve službách Pardubic vylámal zuby i ve 36. minutě. jehož zakončení reflexivně Budinský vytáhl mimo tři tyče. V samotném závěru první půle mohl sešívané do vedení poslat Tijani. Ten ale z nadějné pozice minul branku.

Do druhého poločasu vyslal trenér pražské Slavie do hry Mojmíra Chytila. Ten hned po dvou minutách hry vybídl ke skórování Tijaniho, kterého znovu vychytal gólman Pardubic. V 52. minutě zápasu našel centr Ševčíka hlavu Ogbua. Jeho zakončení znovu skvěle vykryl Viktor Budinský. Svěřenci trenéra Kováče i nadále spíše bránili.

V 56 minutě utkání poprvé zahrozil Chytil. Jeho střelu z bezprostřední blízkosti opět zlikvidoval brankář Východočechů. V 67. minutě už to domácím vyšlo. Po centru Masopusta si míč před brankářem FK Pardubice našel Mojmír Chytil. Jeho pohotovou rána z první skončila v síti - 1:0.

72. minuta znamenala pro hráče okolo trenéra Kováče další ránu. To když se gólmana Pardubáků řítil po přihrávce Ševčíka Provod. Toho ještě dokázal Budinský vychytat, na následnou dorážku Chytila už byl ale krátký - 2:0.

Dvě minuty na to se stejný hráč radoval z hattricku. Provod naservíroval zpětný balón do běhu Chytilovi, kterému už jen stačilo nastavit nohu a placírou skórovat - 3:0. Následně mohl zvyýšit Tijani, jehož obstřel ale skončil na tyči. Devět minut před koncem se ještě jednou v utkání vytáhl strážce pardubické svatyně proti střele Zmrzlého.

V závěru se už nic nestalo, a tak svěřenci trenéra Kováče odešli z utkání na trávníku SK Slavia Praha poprvé v jarní ligové části poraženi.

25.02.2024, 15:00 / 22. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 67. Chytil (Masopust), 72. Chytil, 74. Chytil (Provod). Žluté karty: 0:3 (Surzyn, Patrák, Hlavatý). Rozhodčí: Radina – Váňa, Leška.