2 3
(0:1)
Team logo PLZ

Ve strhujícím utkání jsme těsně podlehli Viktorii Plzeň

Výteční fanoušci, fantastická atmosféra a těsná porážka. Tak v kostce vypadal sobotní zápas proti Viktorii Plzeň na trávníku CFIG Areny.

Pardubický tým měl v sestavě několik změn proti utkání se Slavií, protože pro 4 ŽK nuceně odpočívali Hlavatý a Patrák. Bohužel, úvod utkání byl pro Pardubáky hodně nešťastný, protože po několik desítkách vteřin fauloval na polovině hřiště Halinský a sudí ho po konzultaci s VARem vyloučil!

Trenéři tam museli reagovat změnami v sestavě a v rozestavení, logické ale bylo, že hostům se proti týmu bojujícímu v deseti hráčích, útočilo lépe. Plzeň tak měla v první půli znatelnou převahu, kterou ale dlouho nedokázala přeměnit ve vedení. Až ve 42. minutě po sedmém rohovém kopu hostů, se do míče opřel Kalvach, který překonal nepřesně zasahujícího Budinského – 0:1.

Nástup Plzně do druhého poločasu byl drtivý. Hrálo se jen pět minut a Šulc dvěma slepenými góly poslal hosty do dvougólového vedení – 0:3. Skvělá atmosféra v hledišti ale hnala hráče do dalších minut a bylo to znát! V 55. minutě si navedl Kryštof Daněk míč do střelecké pozice a propálil Jedličku – 1:3. A i když byla Plzeň dál aktivnější, Pardubáci střádali síly na další úder.

V 72. minutě nacentroval Kryštof Daněk míč z rohového kopu směrem na bránu a ten tečoval Kalvach, který ho nasměrovat do sítě – 2:3. A i když si Plzeň dokázala vytvořit i další šance, bude za na utkání vzpomínat zejména pro heroický výkon domácího týmu. Pardubáci v závěru tlačili na obranu třetího týmu tabulky, ale ani ve čtyřminutovém prodloužení se jim vyrovnat nepodařilo, přestože zejména šance Mareše po vyrovnání volala.

Před dobrou návštěvou domácí podlehli, ale zanechali v utkání dobrý dojem, což po závěrečném hvizdu ocenili diváci bouřlivým potleskem.

02.03.2024, 18:00 / 23. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 55. Daněk (Zlatohlávek), 72. Kalvach (vla.) – 42. Kalvach (Souaré), 47. Šulc (Červ), 49. Šulc (Mosquera). ŽK: 0:3 (Chorý, Jemelka, Sýkora). ČK: Halinský (PCE). Držení míče: 38 % : 62 %. Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 2:8. Rohy: 2:13.