0 1
(0:0)
Team logo OST

S ostravským Baníkem jsme na body nedosáhli

Východočeši se před reprezentační přestávkou utkali s Baníkem Ostrava. V atraktivním duelu, ve kterém hlavní sudí rozdal 3 červené karty, se Pardubákům gólově prosadit nepodařilo. Tři body pro svěřence trenéra Hapala vystřelil Ostravanům ve druhém poločase Blažek.

Úvodní šanci nedělního střetnutí si vytvořili hosté. Po levém křídle se protáhl Ewerton, který naservíroval balón na Riga. Slovenský záložník ale v nadějné pozici trefil pouze nohy pardubických obránců. Po půlhodině hry si velkou šanci vytvořili také domácí. Krásný pas za obranu z kopačky Hlavatého skončil u Filipa Brdičky, jehož pokus brankáře Letáčka sice překonal, mezi tři tyče se ale nevešel.

Ve 33. minutě se po standardní situaci odrazil míč k pardubickému Patrákovi. jeho dělovka jen těsně minula Letáčkovu bránu. O 4 minuty už už fanoušci Pardubic zvedali ruce. Po centru Krobota hlavičkoval znovu Patrák, ale míč zamířil pouze na horní tyč. Dorážku Brdičky pak zlikvidoval ostravský gólman.

Poslední dvě šance prvního poločasu si vytvořili hráči pod vedením trenéra Pavla Hapala. Nejdříve po přihrávce Ewertona střílel Buchta. Bránu domácích ale netrefil. Chvíli na to vybídl Ewertona ke skórování Tanko. Brazilský šikula ve službách Baníku ale v zakončení selhal. Týmy se tak v poločasové přestávce do kabin rozešly za nerozhodného stavu.

Do druhé půle vstoupil lépe ostravský celek. Šín ve vápně lehce lízl míč, který jen těsně minul pardubickou bránu. Stejně dopadla také šance hostujícího Tanka, který sice Ortize obstřelil, ale Kinský zasahovat nemusel. V 65. minutě už brankář červenobílých musel vytáhnout skvělý zákrok. Ránu Šína skvěle vytáhl na roh.

Hosté byli i nadále lepším týmem. A v 69. minutě se také dočkali. Ewertonův centr na přední tyči prodloužil Lischka, z bezprostřední blízkosti pak bez problému rozvlnil síť Filip Blažek - 0:1. O tři minuty později byli Pardubáci ještě smutnější. Druhou žlutou kartu v zápase viděl totiž Chlumecký, a musel tak hřiště opustit.

Červenou kartu viděl ve stejném čase také hlavní trenér FKPCE Radoslav Kováč. Aby toho pro domácí nebylo málo, v 78. minutě utkání se do sprch poroučel i Pablo Ortíz, kterému rozhodčí Szikszay udělil druhou žlutou kartu.

V samotném závěru se Pardubáci tlačili za vyrovnáním. Zakončení Tomáše Solila skončilo vysoko nad. V 5. minutě nastavení ještě Letáčka prověřil Sychra. Jeho pokus ale příliš starostí brankáři Baníku neudělal. Pardubický tým tak před reprezentační pauzou bodovat nedokázal, když v CFIG Areně s FC Baník Ostrava prohrál 0:1.

17.03.2024, 15:00 / 25. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 69. Blažek (Lischka). Žluté karty: 26. Ortiz (PCE), 34. Chlumecký (PCE) – 43. Boula (OVA), 76. Buchta (OVA), 90+3. Rigo (OVA), 90+6. Letáček (OVA), 90+7. Rusnák (OVA) . Červené karty: 72. Chlumecký (PCE), 73. Kováč (PCE), 78. Ortiz. Držení míče: 44 % : 56 %. Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:7. Rohy: 8:9.