4 0
(3:0)
Team logo ZIZ

Tipsport ligu jsme zakončili vítězstvím proti žižkovské Viktorce

V úterý dopoledne odehráli Pardubáci poslední zápas letošní Tipsport ligy. Od 10:15 hodin se utkali s Viktoriií Žižkov, kterou nakonec porazili vysoko 4:0. Branky vstřelili: 2x Hlavatý, Tischler a Darmovzal.

Zápas začal lépe pražský celek. Nejprve ve 4. minutě hry pálil nebezpečně Toula, o 4 minuty později zahrozil také Řezáč. Oba pokusy ale vykryl Antonín Kinský. Tak to byli pardubičtí, kteří poprvé udeřili. Ve 13. minutě zakombinoval Icha s Michalem HLAVATÝM na levé straně, druhý jmenovaný pak střelou k pravé tyči nedal brankáři Žižkova šanci - 1:0.

Ve 28. minutě mohly Pardubice skóre navýšit. Po skvělém centru Černého ale Krobot hlavičkou trefil pouze rukavice gólmana Kotka. Ve 32. minutě zápasu přidala Kováčova parta druhý gól. Tentokrát se o něj postaral po rohovém kopu hlavou Emil TISCHLER - 2:0. Třetí gól do sítě Pražanů přidal svým druhým gólem v utkání Michal HLAVATÝ, který využil skvělé akce Kissiedoua a z hranice vápna se nemýlil - 3:0.

Do druhého poločasu nastoupily oba týmy v pozměněné sestavě. Hrál se spíše opatrný fotbal, který moc šancí nenabízel. Gólovou tečku za úterním duelem přidal až v 82. minutě Denis DARMOVZAL, který dalekonosným lobem překonal brankáře hostí a stanovil konečné skóre zápasu na 4:0.

Pardubický výběr si tak před odletem na soustředění do španělského Puerto Banus s chutí zastřílel a uzavřel letošní účast v Tipsport lize vítězstvím.

23.01.2024, 10:15 / 0. kolo, Tipsport liga

Branky: Hlavatý, 32. Tischler, 34. Hlavatý, 82. Darmovzal. Rozhodčí: Trska - Kubr, Váňa.

80, UMT Horní Počernice

I. pol.: Kinský – Surzyn, Donát, Ortiz, Icha – Daněk, Tischler, Hlavatý, Kissiedou – Krobot, Černý. II. pol.: Kinský – Mareš, Kukučka, Jindra, Lupač - Darmovzal, Míšek, Brdička, Patrák - Mukwelle, Zlatohlávek.

• FK Viktoria Žižkov

I. pol.: Kotek – Řezáč, Kozojed, Divíšek – Oravec, Prošek, Hönig, Muleme – Voltr (23. Rosa), Serkan, Toula. II. pol.: Kotek – F. Ret, Bárta, Tregler, Štrombach, Petrák, Klusák, Serkan (62. Vais), T. Ret, Sodoma, Rosa.

Autor fotografie: Radek Klier