1 0
(0:0)
Team logo TRO

Pardubáci porazili Tromso IL 1:0

První zápas letošního soustředění ve Španělském Puerto Banús mají hráči okolo trenéra Kováče za sebou. V něm se postavili od 15:00 hodin proti třetímu nejlepšímu celku norské ligy - Tromso IL. O jedinou branku utkání se postaral krásnou trefou Vojtěch Patrák.

Za krásného počasí a na skvělém terénu nastoupili svěřenci trenéra Radoslava Kováče do prvního přátelského utkání v rámci letošního soustředění ve španělském Puerto Banús. Pro přední celek norské Eliteserien to bylo první utkání přípravy na jarní část sezóny, zatímco pro Kováčovu partu už pátý.

V prvním poločase byly aktivnější Pardubice. Skórovat mohl například Zlatohlávek, který se řítil na bránu soupeře, avšak blok norských obránců znamenal pouze roh. Největší šanci první půle měl Kryštof Daněk, který pálil z malého vápna pouze do připraveného brankáře Tromso.

Velkou šanci mohli diváci vidět také na druhé straně hřiště. Viktor Budínský ale předvedl výtečný zákrok. V úvodním dějství byli Pardubáci lepším týmem. Po jednom z několika rohových kopů hlavičkoval nebezpečně Halinský, ani on ale gólmana hostí nepřekonal.

Do druhé půle nastoupily oba týmy v pozměněných sestavách. A hned v 51. minutě hry rozvlnil síť po krásné střele do pravého horního rohu Vojtěch Patrák - 1:0. Stejný hráč mohl skóre navýšit. Na brankové čáře ale balón zastavil skvělým zákrokem gólman Haugaard.

Více branek už duel nenabídl, a východočeši tak mohou slavit velice cennou výhru nad týmem, který má ambice hrát evropské poháry, 1:0! V letošní zimní přípravě může pardubický tým slavit dohromady už třetí vítězství.

28.01.2024, 15:00 / 0. kolo, Přípravná utkání

Branka: 51. Patrák. ŽK: 1:1 (Zlatohlávek - Vesterlund).