2 1
(2:1)
Team logo ODE

Vítězná generálka! Porážíme Odense BK 2:1

Pardubický tým má za sebou druhé vystoupení ve španělském Puerto Banús. Proti Odense BK v generálce na jarní část sezóny dokázali svěřenci trenéra Kováče otočit nepříznivý stav zápasu a zvítězit 2:1. Branky Pardubic vstřelili Icha a Daněk.

Pardubáci nastoupili za krásného počasí do druhého utkání na soustředění ve Španělsku. Soupeřem byl dánský Odense Boldklub.

Zápas nezačal pro východočechy vůbec dobře. Hned ve 2. minutě se po rohovém kopu prosadil Mihajlo Ivančevič - 0:1. Také poté měli více ze hry Dánové. Po chybě v pardubické defenzivě se ocitl sám před brankářem Kinským Kjerrumgaard. Gólman FK Pardubice ale skvěle zasáhl.

Postupně se hráčům pod vedením trenéra Radoslava Kováče podařilo zachytit tempo hry a začali si vytvářet šance. Jednu takovou měl ve 25. minutě Brdička, který ale v předfinální fázi o míč přišel. Chvíli poté to mohlo být o dvě branky. Zaváhání gólmana Kinského chtěl využít Kadrii, ten ale z nadějné pozice bránu přestřelil.

Tak to byli pardubičtí, kteří udeřili. Ve 34. minutě utkání se po rohovém kopu do míče opřel Marek Icha, jehož rána k levé tyči zpoza vápna znamenala vyrovnání - 1:1. V nastavení prvního poločasu bylo na lavičce červenobílých ještě veseleji. Michal Hlavatý dostal prostor na levé straně hřiště, míč odcentroval na zadní tyč, kde byl připravený Kryštof Daněk. Jeho zakončení z první už nemohl brankář Bernat zastavit - 2:1.

po čtyřech minutách druhého dějství střílel velmi nebezpečně Hlavatý, gólman Myhra ale jeho pokus vyrazil na roh. Druhý poločas nabízel důrazné a vyhecované momenty. Pardubičtí fotbalisté měli více ze hry, a tak se do šance dostal v 69. minutě Michal Surzyn. Jeho levačka ale nezamířila přesně a bránu netrefila.

Následně se do střeleckého pokusu propracoval Patrák, který ale v záklonu přestřelil. Český celek si dokázal vytvořit ještě jednu gólovou příležitost. Na malém vápně po standardní situaci zakončoval Darmovzal, který ale míč netrefil ideálně a z šance nic nebylo.

V závěru se hra hodně přitvrdila, na což doplatil Alesanou Manneh z dánského týmu, který po jednom ze zákroků a následné strkanici viděl od norského rozhodčího červenou kartu. Nic to nezměnilo na tom, že v generálce Kováčova parta zvítězila 2:1, a skvěle se tak naladila na jarní část FORTUNA:LIGY.

02.02.2024, 11:00 / 0. kolo, Přípravná utkání

Branky: 34. Icha, 45+2. Daněk – 2. Ivančevič. Žluté karty: 90+2. Krobot (PCE) – 53. Trybull (ODE). Červené karty: 90+1. Manneh (ODE)