0 1
(0:1)
Team logo PCB

B-tým přivezl všechny body z Velvar!

Pardubická rezerva znovu naplno bodovala. Tentokrát přivezla tři body z horké půdy Velvar, kterým patří první místo tabulky ČFL Skupiny B! Jedinou branku utkání vstřelil ve 29. minutě Štěpán Miláček a v závěru gólman Nicolas Šmíd zlikvidoval penaltu!

B-tým v sobotu odcestoval do Velvar, kde se od 17:00 hodin utkal s místním Slovanem. Němečkova parta chtěla navázat na vítězství proti "béčku" Teplic, které o týden dříve slavila na Vinici.

První, a jak se nakonec ukázalo, také jedinou branku sobotního střetnutí vstřelil ve 29. minutě hry Štěpán MILÁČEK. Pro něho to byl už pátý gól v letošní sezóně v dresu rezervy.

Ve druhém poločase se sice domácí tlačili za vyrovnáním. Brankář Šmíd však žádný míč za svá záda nepustil, včetně penalty Jakaba v 78. minutě a tak si hráči pod vedením trenéra Pavla Němečka připsali velice důležité vítězství na půdě aktuálně prvního celku ČFL Skupiny B.

Další mistrovské utkání čeká FK Pardubice B už tuto neděli (12.5.). Na stadionu Pod Vinicí se střetne v 10:15 hodin s FK Přepeře.

Pavel Němeček, hlavní trenér FK Pardubice B: "Jednoznačně patří obrovské uznání klukům za předvedený výkon. První poločas byl z naší strany vynikající po všech stránkách. Vysoká kvalita na míči a dobrá organizace jak v útočné, tak i v obranné fázi. Zaslouženě jsme šli do vedení a je jen škoda, že jsme nepřidali ještě nějaké branky. Šance jsme si na ně vytvořili. Druhý poločas nás soupeř zatlačil a z větší části jsme se bránili. Organizace hry ale byla stále velmi dobrá. Ustáli jsme hodně centrů a měli jsme i trochu štěstí, když soupeř neproměnil penaltu. Klukům patří velká pochvala za to, jak tento zápas zvládli."

04.05.2024, 17:00 / 25. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 29. Miláček. Žluté karty: 80. Nathan (VEV) – 90+4. Svoboda (PCB). Rozhodčí: Glogar - Doubrava, Švagr. Delegát: Franěk.