FK Baník Most - Souš FK Pardubice 2 : 5 (0 : 4) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2014/2015 | 24. kolo | 26.04.2015 | Stadion Most

Z Mostu vezeme tři body, Fusek si připsal hattrick

Skvělou střeleckou podívanou, zejména v prvním poločasu, předvedl pardubický tým v neděli v podvečer v severočeském Mostě. Domácím, kterým se v této sezóně příliš nedaří, nadělil pět branek a veze si domů další tři body do tabulky FNL. A i když v přímém ohrožení sestupem náš tým nebyl, po skončení utkání měl jistotu, že účastníkem soutěže bude i v příští sezóně.

24. kolo FNL

FK Baník Most 1909 - FK Pardubice 2:5 (0:4)

Pardubice vlétly do utkání po hlavě. Již ve 2. minutě obdržel Dominik Fusek dlouhý pas na hranici velkého vápna, kde následně obešel brankáře Divkoviće a bleskurychle poslal hosty do vedení. Domácí se ještě nestihli vzpamatovat a už prohrávali o dva góly. Běžela 11. minuta, když ranou na vzdálenější tyč propálil DivkovićeMichal Petráň a s domácími fotbalisty to vypadalo hned zkraje zápasu zle nedobře.

A na lepší časy se blýskat nezačalo ani v nadcházejících minutách. Pardubice měly po většinu času míč ve svém držení, ve 20. minutě se navíc hráči v červených dresech mohli radovat z další trefy. Dominik Fusek obstál ve sprinterském souboji proti Janu Procházkovi a navýšil náskok Pardubic na rozdíl třídy.

Následně se domácí přeci jen probudili. Po sérii několika rohových kopů se Mostečtí dostali po půlhodině hry k zajímavé situaci ke snížení, Frydrych si ale připsal hned několik důležitých zákroků, od inkasování jej zachránila i branková konstrukce. Udeřilo tak hned o pár chvil později na druhé straně. Kim našel přesným pasem nabíhajícího Michala Petráně, jenž posílal kulatý nesmysl do odkryté brány. Mostečtí byli v tu dobu zralí na ručník. Závěr poločasu se nesl v duchu kombinací domácích, ty ovšem k žádnému ohrožení pardubické svatyně nevedly.

Druhá půle začala velkou šancí Mostu. Danoski doběhl zdánlivě ztracený balon a odcentroval jej do šestnáctky na hlavu Koukala. Druhý jmenovaný ale do prostoru mezi třemi tyčemi nezamířil. O pět minut později se Danoski prodral do vápna, o možnost střelby jej ale připravil jeden z hostujících obránců. Most se ovšem s postupem času přeci jen gólu dočkal. V 72. minutě zužitkoval dobrou přihrávku Jiřího Procházky v ránu pod břevno Matěj Koudelka. Pardubická odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat. Na konci rychlé a pohledné akce bylDominik Fusek, který svým třetím zásahem zkompletoval hattrick.

Poslední branka utkání se zrodila v 79. minutě. Zoran Danoski se ujal exekuce standardní situace ze zhruba pětadvaceti metrů a trefil se vskutku parádně. Více už se toho však na stadionu Josefa Masopusta nestalo. Most tak v duelu, ve kterém měl dost možná poslední šanci odrazit se k záchraně, inkasoval debakl od Pardubic, které zvítězily vysoko 5:2.

Fakta - branky: 72. Koudelka, 79. Danoski - 2., 20. a 75 Fusek, 11. a 31. Petráň. ŽK: 2:1 (Danoski, Hanzlík - Fusek). Rozhodčí: Machálek – Vysloužil, Černý. Diváků

Sestavy - MOST: Divkovič – Řehák (33. Koudelka), Jan Procházka, Běloušek, Šural – Hanzlík, Fall (23. Danoski), Koukal (81. Schůt), Maruna – Kurtaj, Jiří Procházka.
FK PCE: Frydrych – Kakrda, Bederka, Kopřiva (82. Vencl), Pospíšil – Fousek (55. Dostálek), Kudrna, Jeřábek, Kim (64. Záviška) – Petráň, Fusek.