FK Pardubice FK Pardubice 1 : 1 (1 : 0) FK Pardubice 1. SC Znojmo FK

FNL 2015/2016 | 9. kolo | 03.10.2015 | Stadion Pod Vinicí

O výhru nad Znojmem jsme přišli v poslední minutě

Dobře rozehrané sobotní utkání proti třetímu týmu tabulky nedokázali pardubičtí hráči dotáhnout do tříbodového konce. Znojmo vyrovnalo v poslední minutě utkání a oba soupeři se tak museli o body podělit.

9. kolo FNL

FK Pardubice - 1. SC Znojmo 1:1 (1:0)

Poměrně klidný úvod rozčeřila až v 15. minutě šance Stáni, který si naběhl za pardubickou obranu, ale v tutové pozici nedokázal prostřelit Frydrycha. Domácí se snažili soupeře překonat centrovanými míči z křidel. Po jednom takovém z kopačky Kima scházely centimetry k zakončení osamocenému Kakrdovi.

Ve 30. minutě už Pardubicím křídelní akce klapla. Fousek se ve vápně neukvapil a nahrál pod sebe nehlídanémuJanu Řezníčkovi, který střelou do protipohybu Veselého otevřel skóre zápasu. Po gólu se dění znovu uklidnilo. Pět minut před pauzou měl dost času k zakončení za obranou zapomenutý Kim, ale z voleje poslal míč pár metrů nad branku.

Znojmo se vydalo za vyrovnáním hned po pauze a v úvodu druhé půle sevřelo soupeře na jeho polovině. Solidní možnost měl Šamánek, jenž však hlavičkoval pouze do připraveného Frydrycha. V 58. minutě, teprve po dvou minutách na hřišti, byl v gólové pozici na zadní tyči střídající Njire, k letícímu míči mu ale scházel krok.

Ani s postupujícím časem se žádná divočina nekonala. Pardubice bez větších strastí držely vedení, navíc Kudrna po utěšené ráně z dálky orazítkoval břevno. V 80. minutě Fusek z vápna jen o kousek přestřelil.

Pak ale přišel velký finiš Znojma. Pět minut před koncem napálil Šumbera parádní ranou tyčku a následný závar ve vápně vyřešili domácí jen s vypětím sil. V 90. minutě už hosté míč do branky dostali. Radim Nepožitek ve vápně nezazmatkoval a mazaným lobem překvapil Frydrycha – 1:1.

Fakta - branky: 30. Řezníček – 90. Nepožitek. ŽK: 1:0 (Řezníček). Rozhodčí: Adámková z Brna (Hájek, Černý). Delegát: Čičmanec z Jablonce nad Nisou. Diváci: 675.

Sestavy - FK Pardubice: Frydrych – D. Pánek, Šejvl, Kopřiva (89. Vencl), V. Kakrda – Kim (73. Kovář), Kudrna, Řezníček, Jeřábek, Fousek (68. Fusek) – Petráň.
1. SC Znojmo FK: Veselý – Mezlík, Cihlář, Odehnal, Helísek – Šumbera, Nepožitek, Okleštěk, Stáňa (80. Alaca) – Ledecký (56. Njire), Šamánek (65. Lapeš).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 03.10.2015 | Zdroj fotky: Radek Klier )