1. FC Žamberk FK Pardubice B 1 : 2 (0 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Krajský přebor 2015/2016 | 10. kolo | 10.10.2015 | stadion Žamberk

Cenná výhra rezervy v Žamberku

Podruhé za sebou jela pardubická juniorka na hřiště soupeře, tentokrát do Žamberka. Vzhledem ke kolizi s utkáním A týmu ve Frýdku-Místku museli sestavu doplnit dorostenci z týmu U19 a hned čtyři byli v základní sestavě. Po více jak dvou měsících se po zranění kotníku opět dostal do hry Kayamba. V samotném zápase se hrál vyrovnaný duel se šancemi na obou stranách, ale šťastnější a spokojenější odjížděli ze stadionu pod Černým lesem po těsné výhře 1:2 hosté.

10. kolo

1. FC Žamberk - FK Pardubice B  1:2 (1:1)

Po oťukávacím úvodu se v 18. minutě dostali do první vážnější akce domácí, když si na míč za obranu hostů naběhl Hrubý, zpracoval si míč a lobem přehodil Ptáčka - 1:0! Hosté ale chtěli co nejdříve vyrovnat. Ve 23. minutě po centru F. Pánka zakončoval Gašpar, ale Martinovský se štěstím dokázal míč vyrazit těsně vedle své branky. Po následné akci a přihrávce Valenty před branku zblízka ve skluzu zakončil gólově Matějka - 1:1! I nadále měli více příležitostí hosté, ale ke gólovému zakončení vždy něco málo chybělo, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Na začátku druhé půle, přesně řečeno ve 49. minutě vytvořil Matějka na půli chybu a Jakub Kotyza šel úplně sám na Ptáčka, ale pardubický gólman dokázal hosty podržet. To byl zřejmě klíčový okamžik zápasu, protože hned za tři minuty se nádherně do šibenice trefil Dostálek - 1:2! V 66. minutě mohl ještě hosty po pěkné kombinační akci uklidnit Valenta, ale jeho křížná střela skončila jen těsně domácí svatyně. Poté přišel závěrečný, ale platonický tlak domácích. Hosté se pozornou hrou v defenzívě ubránili a to ještě mohl z brejku zvýšit Kayamba, ale ve své šanci trefil na dlouhou nohu jen gólmana. Po dvou domácích ztrátách pardubičtí dvakrát za sebou zvítězili na hřištích soupeřů a vrátili se v tabulce do míst, kde by se chtěli a měli pohybovat.

Fakta - branky: 18. Hrubý - 24. Matějka, 52. Dostálek. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Bleša z Chrudimi (Zita, Vaněk). Delegát: Honl z České Třebové. Diváků: 110.

Sestavy - ŽAMBERK: Martinovský - T. Kotyza (72. Franke), Drapač, Hrabík, Trejtnar - Pavelka (57. Huška), Molnár (72. Kos), Hofman, J. Kotyza - Hrubý, Trnka.
FK PCE B: Ptáček - Mandutz, Matějka, Koblížek, F. Pánek - Dostálek, Slezák, Gašpar, Jirka (77. Mužík) - Valenta (90. Molek), Formáček (60. Kayamba). Dále připraveni: Šmíd, Uhlíř.

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Utkání jsme měli herně pod kontrolou, ale prohrávali jsme. Zápas jsme však otočili a připsali si podruhé za sebou tři body z venku, čímž jsme napravili domácí ztráty. Všichni naši hráči podali kvalitní a zodpovědný výkon. Nutno připomenout, že do zápasu nastoupila hned pětice hráčů dorostu, pro které to byla další dobrá zkušenost s dospělým fotbalem. Všichni to navíc odehráli velmi poctivě. Z našeho kolektivu pak nejvíce vynikli Ptáček, Valenta a F. Pánek. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 10.10.2015 | Zdroj fotky: redakce FK )