FK Pardubice FK Pardubice 3 : 2 (2 : 0) FK Pardubice SK Sigma Olomouc B

Přátelská utkání A-týmu 2015/2016 | přátelské utkání | 20.02.2016 | stadion Dolíček

Výhra A týmu nad rezervou Olomouce

K předposlednímu přípravnému zápasu nastoupily Pardubice v sobotním dopoledni proti rezervě olomoucké Sigmy. Na přírodním hřišti na Dolíčku byl k vidění zajímavý zápas, ve kterém domácí vedli o poločase již 3:0, aby v závěru uhájili těsnou výhru 3:2.

Přípravný zápas

FK Pardubice - SK Sigma Olomouc B  3:2 (3:0)

Branky: 15. a 41. Jeřábek, 26. Niang - 63. a 70. A. Ševčík. Rozhodčí: Poláček z Chrudimi (Pešek, Navrátil). Diváků: 70.

Sestavy - FK PCE: Frydrych (46. Knobloch) - Pospíšil, Zavadil, Vencl (46. Šejvl), V. Kakrda - Kim (46. Fusek), Kudrna, Řezníček (46. Kovář), Fousek (46. Klátil) - Jeřábek (62. Řezníček), Niang (57. Fousek).

SIGMA B: Blaha - Texl, Rajnoch, O. Ševčík (60. Hýbl), Jemelka - Hladík, Habusta, Kalvach (76. Richter), P. Ševčík (46. A. Ševčík), Buchvaldek - Yunis.

V domácí sestavě odehrál celý zápas na pozici stopera testovaný obránce Petr Zavadil ze Zlína. Domácí začali aktivně a již ve třetí minutě neplatil gól pro ofsajd. Po čtvrthodině se již ale radovali, když se po trestném kopu Kudrny prosadil hlavou Jeřábek - 1:0. Ve 26. minutě se po příhře Zavadila prosadil gólově Niang - 2:0. Povedený první poločas uzavřel ve 41. minutě chytrým lobem přes Blahu Jeřábek - 3:0.

Do druhé půle provedli trenéři na obou stranách několik změn a domácí již nebyli tak dominantní. Toho soupeř využil v 63. minutě, kdy se po centru z levé strany prosadil hlavou A. Ševčík - 3:1. Stejný hráč v 70. minutě snížil na 3:2, ale více toho již domácí Sigmě nedovolili a připsali si tak výhru 3:2.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 20.02.2016 | Zdroj fotky: Luboš Jeníček )