FK Varnsdorf FK Pardubice 3 : 0 (1 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2016/2017 | 1. kolo | 07.08.2016 | stadion Varnsdorf

Z Varnsdorfu se vracíme s prázdnou

I v prvním kole letošního ročníku FNL se potvrdilo, že Pardubicím se ve Varnsdorfu nedaří. Za posledních pět sezon odtud Východočeši dovezli pouze bod za bezbrankovou remízu před dvěma roky. Bez bodu a navíc s vyloučeným stoperem Zavadilem se vrací i tentokrát.

1. kolo FNL

FK Varnsdorf - FK Pardubice 3:0 (1:0)

Nebyl to zápas, na který by se v Pardubicích vzpomínalo v dobrém. Přitom první poločas pardubický tým za domácími v ničem nezaostával, nicméně vývoj utkání ovlivnila situace ve 21. minutě. Centr do pokutového území se sice Knoblochovi podařilo vytlačit za hranici pokutového území, bohužel domácí míč dostali zpátky do vápna a osamocený Jakubov otevřel z úhlu skóre - 1:0.

Pardubice se po inkasované brance snažily o odpověď, vědět o sobě dával zejména Řezníček, jehož dva pokusy v krátkém sledu otestovaly Samoelovu pozornost. Zejména ten první, který mířil pod břevno domácí branky, vypadal velmi nadějně… S blížícím se závěrem poločasu se Východočeši dostali ještě ke dvěma rohovým kopům, jejich řešení však nebylo ideální.

O přestávce stáhli trenéři Prokopce a nahradili ho ofenzivně zaměřeným Kayambou, ale tři minuty po změně stran došlo k dalšímu důležitému okamžiku utkání. Zavadil ve 48. minutě vápně fauloval, rozhodčí nařídil pokutový kop a pardubického stopera po druhé žluté poslal do sprch. Daníček pak penaltu proměnil - 2:0.

Zbytek utkání byl ovlivněný dvougólovým náskokem domácích a hrou hostů v oslabení. Šance se objevily před oběma gólmany, ale padl již jen jediný gól, který zaznamenal domácí Houser, který využil po kombinaci přečíslení 4 na 2. A uzavřel skóre na konečných 3:0.

Fakta - branky: 21. Jakubov, 49. Daníček z pen., 86. Houser. ČK: 0:1 (48. Zavadil). ŽK: 1:2 (Zbrožek - Zavadil, Jeřábek). Rozhodčí: Váňa z Prahy (Černý, Fišer). Delegáti: Melichar, Trešlová. Diváků: 952.

Sestavy - Varnsdorf: Samoel – Zieris, Filip, Neuberg – Durdević (84. Houser), Knejzlík, Daníček, Richter (80. Fotr), Zbrožek – Rys, Jakubov (77. Beránek).

FK PCE: Knobloch - Prokopec (46. Kayamba), Zavadil, Jedlička, Pospíšil - Ladra (65. Kim), Kudrna, Řezníček, Jeřábek, Fousek (57. Kovář) - Petráň.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 07.08.2016 | Zdroj fotky: Radek Klier )