FK Viktoria Žižkov FK Pardubice 2 : 1 (2 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2016/2017 | 16. kolo | 20.11.2016 | stadion Viktorie Žižkov

Na Žižkově rozhodla o naší prohře první půle

Dvě inkasované branky v první půlhodině rozhodly o prohře pardubického týmu v podzimní derniéře. Na Žižkově se domácí dvakrát trefili v první půlhodině utkání, po změně stran dokázaly Pardubice jen snížit Petráňovou trefou.

16. kolo FNL

FK Viktoria Žižkov - FK Pardubice 2:1 (2:0)

Pro pardubický tým neměl zápas nejlepší začátek. Poprvé se míč do jejich sítě dostal už v 5. minutě, ale rozhodčí správně viděli ofsajd. Bohužel po čtvrthodině hry se již skóre ve prospěch domácích měnilo a byla to smolná branka. Míč si totiž do vlastní sítě srazil bránící Přibyl - 1:0. Hosté se snažili o vyrovnání, ale jejich hra v první půli nebyla bez chyb, díky čemuž se do koncovky dostali jen zřídka. Zato domácím se v koncovce dařilo, ve 29. minutě se hlavou trefil trochu šťastně Dočekal - 2:0.

Po změně stran se pardubická hra zlepšila, s čímž přišly i šance. Do dvou se dostal Kayamba, leč jednou trefil brankáře a v 63. minutě pálil nad branku. Ale o dvě minuty později to už vyšlo. Střídající Fousek našel v pokutovém území Petráně a ten snížil - 2:1.

Bohužel ze strany hostujícího týmu to bylo gólově vše. Snaha o závěrečný tlak nevyšla podle představ, i když několik slibných situací v blízkosti žižkovské branky přišlo. Bohužel, vysněný vyrovnávací gól nepřišel. A tak přišel závěrečná hvizd, po kterém se naši hráči loučili nejen s podzimní částí sezóny, ale také s početnou skupinou našich fanoušků, která nejen početně převýšila domácí "kotel".

Fakta - branky: 14. vlastní Přibyl, 29. Dočekal - 65. Petráň. ŽK: 3:1 (Engelmann, Hašek, Krystan - Ladra). Rozhodčí: Berka - Urban, Kotalík. Delegáti: Helebrant, Ondo. Diváků: 1232.

Sestavy - Žižkov: Soukup - Hašek, Egert, Pimpara, Šandera - Podrazký, Krystan, Sixta (61. Eliáš) - Trýzna (67. Volek), Dočekal, Engelmann (73. Klán V.).
FK PCE: Knobloch - Přibyl, Šejvl, Jeřábek, Pospíšil - Bláha (46. Ladra), Kudrna, Kovář (79. Řezníček), Fusek (58. Fousek) - Kayamba, Petráň.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 20.11.2016 | Zdroj fotky: Radek Klier )