TJ Sokol Živanice FK Pardubice B 2 : 2 (1 : 1) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2016/2017 | 4. kolo | 03.09.2016 | stadion Živanice

Cenný bod rezervy z derby

Zajímavé okresní derby přineslo slušný fotbal, který diváky musel bavit a nakonec přineslo remízu 2:2. O bonusovém bodu tak rozhodovala penaltová loterie, ve které byli úspěšnější hráči Živanic. I tak však lze bod pro hosty považovat za velmi cenný.

4. kolo

TJ Sokol Živanice - FK Pardubice B  2:2 (1:1) na pen. 5:3

Zápas začal ve slušném tempu a již v 9. minutě šli hosté do vedení, když rychlý brejk zakončil přesnou přízemní střelou k tyči Valenta - 0:1. Hned za dvě minuty však domácí vyrovnali, když ve vápně dostal příliš prostoru M. Ujec a trefil se přesně - 1:1. Zbytek poločasu žádnou vzrušující akci nepřinesl, jen boj mezi vápny a tak se do kabin šlo za stavu 1:1. Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí a výsledkem bylo mnoho standardních situací. V 56. minutě se po rohovém kopu prosadil přesnou hlavičkou opět M. Ujec - 2:1. Za dvě minuty na druhé straně zahrával přímý kop z levé strany Kim a jeho pokus orazítkoval spojnici domácí branky! V 62. minutě po dalším rohu Živanic orazítkoval hlavou břevno M. Ujec. Poté měli po trestných kopech na hlavě navýšení vedení domácí Novák a Herzán, ale první mířil nad a druhého vychytal Hrnčíř. Poté pro útočný faul neplatil gól domácích po další standardce. A jak už to bývá, tak pro domácího favorita zápasu přišel trest v podobě vyrovnání. Hosté v 84. minutě zahrávali trestný kop Gašparem, na který naskočil střídající Panchártek a přesnou hlavičkou srovnal - 2:2. Ve zbytku zápasu se již nic nestalo a tak o bonusovém bodu rozhodovaly penalty. Jejich průběh byl následující: Ferčák - 1:0, Gašpar - 1:1, Petrus - 2:1, Valenta - 2:2, Norek - 3:2, Panchártek - 3:3, Polák - 4:3, Prokopec - nedal, když jeho střelu zlikvidoval Volšík s pomocí tyče, T. Kakrda - 5:3. Obecným zhodnocením lze konstatovat, že dva body pro domácí a jeden pro hosty byly spravedlivým vyjádřením herního projevu. Do koloritu slušně hraného derby zapadla i trojice sudích v čele s Raplíkem.

Fakta - branky: 11. a 56. M. Ujec - 9. Valenta, 84. Panchártek. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Raplík ze Svitav (Fojtík, Starý). Delegát: Langer z Pěnčína. Diváků: 240.

Sestavy - ŽIVANICE: Volšík - Motyčka, Ferčák, Novák, Norek - Petrus, Gorol (68. Janecký), Herzán, Polák - M. Ujec, O. Ujec (56. T. Kakrda).
FK PCE B: Hrnčíř - Řehák, Zavadil, Pospíšil, F. Pánek (78. Panchártek) - Bláha, Málek, Prokopec, Kim (82. Slezák) - Valenta, Gašpar.

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Těžké derby utkání jsme nakonec zvládli se ziskem bodu, který je pro nás rozhodně cenný. Brzy jsme vedli, domácí ale poté rychle vyrovnali. Na začátku druhé půle Živanice využili jednu z mnoha standardních situací ke svému vedení. Nám se ale v závěru myslím si, že zaslouženě podařilo vyrovnat střídajícím dorostencem Panchártkem. V penaltách byli lepší domácí, kteří si tak připsali bonusový bod. Celkově měl zápas slušnou úroveň, byl hrán korektně a diváci viděli čtyři pěkné branky a ještě hezčí pokutové kopy. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 03.09.2016 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )