FK Letohrad FK Pardubice B 5 : 0 (1 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2016/2017 | 8. kolo | 01.10.2016 | stadion Letohrad

Debakl rezervy v Letohradu

Černou sobotu pardubického klubu po dopolední prohře dorostu U19 s Olomoucí a těsné porážce A týmu ve Vlašimi dokonal debakl rezervy v Letohradu. Mladému kolektivu se nevydařil zejména druhý poločas, v němž čtyřikrát inkasoval.

8. kolo

FK Letohrad - FK Pardubice B  5:0 (1:0)

Domácí měli již ve třetí minutě velkou šanci, ale Šmíd jistý gól z kopačky Čady chytil na brankové čáře. V 15. minutě stejný hráč mířil těsně vedle. Ve 29. minutě šli domácí do vedení, když se po centru z pravé strany hlavou a s faulem na Vávru prosadil J. Štěpán - 1:0. Ve 38. minutě měl na kopačce vyrovnání Jirka, ale jeho střela z první skončila těsně vedle branky. V poslední minutě první půle se ve vápně do zakončení prokličkoval Gašpar, ale jeho střela skončila pouze rohem.
V 50. minutě Letohrad udeřil podruhé a opět po akci z pravé strany, kdy si po prudkém centru srazil míč do vlastní branky tísněný Vávra - 2:0. V 54. minutě Šmíd zlikvidoval vyloženu šanci střídajícímu Kabourkovi. Taktika dlouhých nakopávaných pasů na Kabourka domácím vyšla v 66. minutě, kdy překonal vybíhajícího Šmída - 3:0. Od této chvíle bylo prakticky po zápase. V 74. minutě další gól jak přes kopírák, akce po pravé straně, centr před branku a J. Štěpán - 4:0! V 82. minutě ještě přišel ve vápně faul Šmída, žlutá karta a nařízená penalta. K té se postavil Tichý a upravil na konečných 5:0.

Fakta - branky: 29. a 74. J. Štěpán, 50. vlastní (Vávra), 66. Kabourek, 83. Tichý z pen. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Novotný z Tábora (Průcha, Kotyza). Delegát: Slavíček z HK. Diváků: 160.

Sestavy - LETOHRAD: Ehrenberger - Šponar, Vaniš, Kail, P. Štěpán - Lorenc (36. Černohorský), Macek (52. Kabourek), Týfa, J. Štěpán (75. Hiller) - Tichý, Čada (78. Linhart).
FK PCE B: Šmíd - Vávra (75. Jankele), Řehák, Jedlička, Karvánek (67. Novák) - Bláha, Málek, Gašpar, Jirka - Slezák, Rek (75. Kmetík).

František Kovárník, trenér Pardubic B: " V prvním poločase náš mladý kolektiv s průměrem 18,5 roku hrál celkem slušně a zodpovědně. Domácí měli velké šance, ale dali jen jednu branku a my měli v závěru dvě šance na vyrovnání, které gólem bohužel neskončily. Ve druhé půli se projevila naše nezkušenost a herní nevyzrálost. Druhý inkasovaný gól, který byl vlastní to rozhodl. Od této chvíle na hřišti bylo pouze jedno mužstvo a to domácí. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 01.10.2016 | Zdroj fotky: redakce FK )