FK Pardubice B FK Pardubice B 6 : 1 (2 : 1) FK Pardubice B FK Náchod

Fortuna Divize C 2016/2017 | 13. kolo | 06.11.2016 | Stadion Pod Vinicí č. 1

Jasná výhra rezervy nad Náchodem

V nedělním dopoledni na hlavním hřišti Pod Vinicí přivítala pardubická rezerva v důležitém zápase Náchod a po dobrém výkonu a zejména střelecké potenci Petráně, jenž vstřelil čtyři branky, si připsala cenné tři body za výhru 6:1.

13. kolo

FK Pardubice B - FK Náchod 6:1 (2:1)

Domácí začali aktivně a v první čtvrthodině si vypracovali dvě šance. Nejprve ale Baláž Petráňovu hlavičku chytil a Fuskova střela po kombinaci s Řezníčkem skončila těsně nad. Ve 20. minutě to ale již přišlo, když se po ideálním centru Řezníčka prosadil hlavou Valenta - 1:0. Pardubičtí měli po vstřelené brance chuť a bylo jen otázkou času, kdy přidají druhý gól. Jenže ve 33. minutě přišel šok, když Baláž z odkopu před dotírajícím Fuskem poslal míč za obranu Pardubic, k míči se dostal Jimmy a po zemi prostřelil Hrnčíře - 1:1. Tato branka domácí zaskočila a nemohli se dostat do zakončení. Až těsně před pauzou je vysvobodil Simon, který ve vápně podrazil Valentu a byla z toho penalta. K té se postavil Petráň a nechytatelně vrátil rezervě vedení 2:1.
Druhá půle domácím vyšla na výbornou. V 54. minutě předvedli krásnou kombinační akci, na jejímž konci byla branka Bláhy - 3:1. V 61. minutě Řezníček zakroutil z trestného kopu míč přímo na hlavu Petráně, jenž upravil již na 4:1. V 72. minutě po rohu na druhé straně trefil Rolko tyč domácí branky. Za dalších deset minut technickou střelou zpoza vápna upravil Petráň na 5:1. V 85. minutě orazítkoval náchodský Soumar břevno Hrnčířovy branky. Poslední slovo měl v 87. minutě znovu Michal Petráň, kdy po rohovém kopu upravil svým čtvrtým gólem na konečných 6:1.

Fakta - branky: 20. Valenta, 44. z pen., 61., 82. a 87. Petráň, 54. Bláha - 33. Jimmy. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Babka z Husince (Kouba, Raplík). Delegát: Kořínek z Prahy. Diváků: 100.

Sestavy - FK PCE B: Hrnčíř - Přibyl, Jedlička, Málek, F. Pánek - Bláha (79. D. Pánek), Řezníček, Prokopec, Fusek (88. Slezák) - Petráň (88. Karvánek), Valenta.
NÁCHOD: Baláž - Moravec (70. Chládek), Rolko, Kábrt (66. Král), Ward - Malý, Simon, Brich, Zinke (79. Bareš), Petr (69. Soumar) - Jimmy (46. Omovie).

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Do zápasu jsme šli s jasným cílem získat tři body a to se povedlo. Dobře jsme začali a po dvaceti minutách šli do vedení. Poté však hosté z náhodné akce vyrovnali a to nás trochu zaskočilo. Naštěstí nám soupeř daroval penaltu a tak jsme šli do šaten z těsným náskokem. Druhá půle již byla zcela v naší režii a po pěkných akcích se skóre zastavilo na konečných 6:1. Nutno konstatovat, že soupeř hrozil z občasných brejků a ve druhé půli nastřelil tyč a břevno. Za výhru a předvedenou hru chválím celý kolektiv, ze kterého nejvíce vynikli Řezníček, Fusek a střelecky disponovaný Petráň. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 06.11.2016 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )