FK Pardubice B FK Pardubice B 2 : 2 (1 : 1) FK Pardubice B FK Čáslav

Fortuna Divize C 2016/2017 | 16. kolo | 12.03.2017 | UMT Ohrazenice

V prvním jarním zápase pouze bod

V prvním jarním utkání ve Fortuna Divizi C přivítala pardubická rezerva na ohrazenické umělce čtvrtý celek tabulky z Čáslavi. Po velmi bojovném a důrazném zápase, zejména ze strany hostů, se nakonec body dělily po výsledku 2:2 a na penalty vyhráli Středočeši 2:4. Nutno však poznamenat, že domácí celek hrál již od 11. minuty v deseti po vyloučení stopera Jedličky.

16. kolo Divize C

FK Pardubice B - FK Čáslav 2:2 (1:1) na pen. 2:4

Domácí do zápasu vstoupili aktivně, ale již v 10. minutě je srazil Jícha, který se prosadil svým důrazem před brankou - 0:1. Další šok pro domácí přišel o minutu později, kdy byl přísně vyloučen Jedlička a hostům začala dlouhá přesilovka. Pardubičtí v deseti však bojovali a rychlými kombinacemi Čáslav jasně přehrávali. Ve 28. minutě přišlo zasloužené vyrovnání, když na konci kombinační akce byli nahrávající Řezníček a zblízka zakončující Huf - 1:1. I nadále měli domácí herní převahu a druhý gól doslova visel ve vzduchu. Bohužel chyběla finální přihrávka, či lepší zakončení a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.
Hosté do druhé půle přidali a bylo znát, že jich je o jednoho víc. Výsledkem toho byl v 55. minutě trestný kop před vápnem a následná přesná střela Vančury do šibenice - 1:2. V 67. minutě měl další podobnou příležitost Vančura, ale mířil těsně vedle. Pardubičtí poté bojovali o bod, ale dlouho nemohli obranu hostů překonat. Až pět minut před koncem po ojedinělém trestném kopu dotlačil na dvakrát míč do branky opět David Huf - 2:2! Ve zbytku zápasu se již skóre nezměnilo a tak o vítězi rozhodovaly penalty. Jejich průběh byl následující: Vančura - 0:1, Gašpar - 1:1, Vebr - 1:2, Fousek - 2:2, Jícha - 2:3, D. Pánek nedal - Kubát vyrazil, Růžička - 2:4, Řezníček vedle. Bonusový bod si tak připsali Středočeši. Těžko však polemizovat, zdali zaslouženě? Rozhodčí Mrkáček byl totiž výrazně přísnější na domácí...

Fakta - branky: 28. a 85. Huf - 10. Jícha, 55. Vančura. ČK: 1:0 (11. Jedlička). ŽK: 2:3. Rozhodčí: Mrkáček z Liberce (Krupa, Kazda). Delegát: Dobšík. Diváků: 100.

Sestavy - FK PCE B: Letáček - Vávra (46. F. Pánek), Pospíšil, Jedlička, Prokopec - Fusek, Řezníček, Kovář (73. Gašpar), Fousek - D. Pánek, Huf.
ČÁSLAV: Kubát - Fuxa, Růžička, Maxa, Kunášek (83. Stránský) - Strnad (75. D. Dastych), Vebr, Vančura, Hannich - Jícha, Špičák (81. Ronovský).

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Vzhledem k průběhu zápasu si myslím, že je bod zasloužený. Před zápasem jsme chtěli tři, ale vyloučení Jedličky již v 11. minutě dalo zápasu úplně jiný ráz. Přesto jsme měli v první půli herní převahu a je škoda, že jsme nedali další gól. Ve druhé půli to již bylo těžší a proto musím všem hráčům poděkovat, že jsme v závěru dokázali vyrovnat. V penaltové loterii jsme bohužel na kýžený bonusový bod nedosáhli. Z jednotlivců chválím Hufa, Řezníčka a do zranění Kováře. Více se však k průběhu zápasu vyjadřovat radši nebudu..."

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 12.03.2017 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )