FK Pardubice B FK Pardubice B 1 : 1 (1 : 1) FK Pardubice B FK Kolín

Fortuna Divize C 2016/2017 | 17. kolo | 18.03.2017 | UMT Ohrazenice

Opět domácí prohra rezervy po penaltách

I druhé jarní utkání hrála pardubická rezerva na domácí půdě. Znovu na ohrazenické umělé trávě a po remíze opět rozhodovaly o vítězi penalty. A ani tentokrát domácí bonusový bod nezískali, čímž završili výsledkově nepovedený víkend pardubického fotbalu...

17. kolo

FK Pardubice B - FK Kolín 1:1 (1:1) na pen. 3:5

V nevlídném počasí, za stálého větru se hrál bojovný fotbal. První kombinační akce domácích se zrodila v 18. minutě po ose Shejbal - Huf a před brankou chyběl Fuskovi k zakončení krok. Hned za minutu se na druhé straně ke střele odhodlal Brunclík a s pomocí větru se trefil přesně - 0:1! Ve 22. minutě střílel nebezpečně stejný hráč, ale tentokrát těsně vedle. Ve 27. minutě se ke střele dostal Huf a Ptáček s námahou vytlačil míč na roh. Ve 34. minutě Prokopec vybojoval míč pro Hufa, který si ho navedl do středu hřiště a z hranice vápna přízemní střelou k tyči vyrovnal - 1:1! Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu. Ve 49. minutě po trestném kopu hostů prolétl míč bez teče až na tyč domácí branky. Za minutu pálil Štoček a Šmíd vytáhl důležitý zákrok. Po hodině hry se do otevřené obrany domácích dostala trojice kolínských, ale Čapek naštěstí orazítkoval znovu jen tyč domácí svatyně. Hned z protiútoku hasil brejk D. Pánka stoper Zdeňka druhým žlutým faulem a putoval pod sprchy. Domácím začala přesilovka, ale územní převaha ke vstřelelení branky nevedla. Utkání tak skončilo opět remízou a o vítezi musel rozhodovat penaltový rozstřel. Jeho průběh byl následující: Vácha - 0:1, Gašpar - 1:1, Biško - 1:2, Huf nedal - Ptáček vyrazil, Nešpor - 1:3, Čiernik - 2:3, Brunclík - 2:4, Fusek - 3:4, Štoček - 3:5 a konec.

Fakta - branky: 34. Huf - 19. Brunclík. ČK: 0:1 (61. Zdeňka). ŽK: 2:1. Rozhodčí: Štuk z Tábora (Hrkal, Novotný). Delegát: Židík z Opočna. Diváků: 70.

Sestavy - FK PCE B: Šmíd - Prokopec, Pospíšil, Řehák, Čiernik - Fusek, Kudrna, Jirka (46. Gašpar), Shejbal - Huf, D. Pánek (87. Málek).
KOLÍN: Ptáček - Biško, Šourek, Zdeňka, Nešpor - Vácha, Seifert (87. Bora), Brunclík, Čapek (85. M. Puk) - Štoček, Jindřich (63. O. Puk).

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Utkání s velmi fotbalově vyspělým soupeřem pro nás nezačalo dobře a z ojedinělé akce jsme prohrávali. O vyrovnání se postaral náš zatím jediný jarní střelec David Huf. Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím neinkasovat a zápas rozhodnout v normální hrací době, což se nám nepodařilo, i když nám k tomu dal soupeř vyloučením Zdeňky velkou příležitost. Nakonec rozhodly penalty a v nich se nám zatím nedaří. Utkání nesvědčil ani silný vítr, který byl nepříjemný pro všechny hráče. Chválím střelce branky Hufa, dále Kudrnu a za druhý poločas Gašpara. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 19.03.2017 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )