FK Pardubice B FK Pardubice B 2 : 3 (1 : 2) FK Pardubice B TJ Sokol Živanice

Fortuna Divize C 2016/2017 | 19. kolo | 02.04.2017 | stadion Pod Vinicí

Těsná prohra B týmu v derby se Živanicemi

V nedělním odpoledni na hlavním hřišti Pod Vinicí přivítala domácí rezerva v tradičním derby Živanice. Hosté hned s devíti expardubickými hráči na soupisce v zápase nakonec potvrdili roli favorita, ale vítěznou branku vstřelili až devět minut před koncem exligovým Herzánem.

19. kolo

FK Pardubice B - TJ Sokol Živanice 2:3 (1:2)

Úvod zápasu patřil hostům, kteří si rychle vypracovali dvě velké šance, které ale neproměnili. V 15. minutě pak domácí podnikli rychlou akci, kdy zacentroval z pravé strany Přibyl, Shejbal hlavou na zadní tyči vrátil míč před branku a David Pánek zblízka doklepl míč do branky - 1:0! Hned za dvě minuty však po centru T. Kakrdy hlavou usměrnil míč do branky Petrus - 1:1. Po této brance hosté domácí zatlačili na jejich polovinu a výsledkem toho byla 32. minuta a opět centr z pravé strany a gólová hlavička T. Kakrdy - 1:2. Do kabin tak šli hosté s těsným vedením. Začátek druhé půle nic zajímavého nepřinesl, až po hodině hry a technické střele Herzána musel Hrnčíř vyškrábnout míč na břevno. V 69. minutě střídající Řehák vysunul do vápna Přibyla, ten poslal míč před branku, hosté odvrátili, ale na hranici vápna vystřelil Shejbal a Fusek usměrnil míč mimo dosah Volšíka - 2:2! V 73. minutě se hosté radovali z branky, ale ta nemohla platit pro ofsajd. V 80. minutě pak ve vápně zahrál rukou Jedlička a byla nařízena penalta. K té se postavil Petrus, ale Hrnčíř jeho střelu vyrazil! Jenže z následného rohu se míč dostal k Herzánovi, jehož hlavička byla rozhodující - 2:3! Ve zbytku zápasu již hosté svoji těsnou výhru taktickou a zdržovací hrou udrželi a domácí k ničemu nepustili.

Fakta - branky: 15. D. Pánek, 69. Fusek - 17. Petrus, 32. T. Kakrda, 81. Herzán. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Raplík ze Svitav (Kotyza, Šimek). Delegát: Bobek z Litoměřic. Diváků: 250.

Sestavy - FK PCE B: Hrnčíř - Přibyl, Pospíšil, Jedlička, Prokopec - Málek (68. Řehák), Gašpar, Kovář, Shejbal - Fusek, D. Pánek (46. Slezák).
ŽIVANICE: Volšík - Novotný, Buriánek, Motyčka, Norek - T. Kakrda (90. Trupl), Herzán, Polák, Hundák (55. Janecký) - Petrus (84. Novák), M. Ujec (82. Gorol).

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Hosté si dnes výhru za svůj výkon zasloužili. Byli jsme všude druzí, chyběla nám větší touha po zisku bodů, bojovnost a hlavně přesnost přihrávek ve hře. Při první inkasované brance jsme navíc měli smůlu, ale i při dalších inkasovaných gólech jsme udělali hrubé chyby v obranné činnosti. My jsme dali oba góly prakticky z ničeho. Proto je škoda, že když jsme za stavu 2:2 deset minut před koncem přežili penaltu, tak že jsme remízu neudrželi... Nezbývá nám nic jiného, než pogratulovat soupeři k výhře. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 02.04.2017 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )