FK Čáslav FK Pardubice B 2 : 1 (1 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2017/2018 | 1. kolo | 13.08.2017 | stadion Čáslav

Na úvod sezony těsná prohra béčka v Čáslavi

V prvním kole letošního ročníku divizní skupiny C zajížděla pardubická rezerva stejně jako vloni do Čáslavi a bohužel i výsledek byl obdobný, když domácí o branku vyhráli. Za Pardubice vstřelil branku Petr Rybička, která bohužel na body nestačila.

1. kolo

FK Čáslav - FK Pardubice B  2:1 (1:0)

První šanci zápasu měl po akci Sokola Rybička, ale Kubát podržel domácí. V 11. minutě trefil Vocel břevno branky Šmída. V 18. minutě šla Čáslav do vedení, když se po rozehrání rohu dostal míč k volnému Hannichovi, jenž ho zblízka napálil do branky - 1:0! Ve 36. minutě po dalším rohu hlavičkoval těsně vedle Jícha. Hned z protiútoku měl vyrovnání na kopačce Rybička, ale z deseti metrů napálil míč do gólmana Kubáta. Ve 40. minutě se Rybička dostal s míčem až za vyběhnutého Kubáta, ale v koncovce před prázdnou branku byl ještě zablokován obráncem.

Na začátku druhé půle střílel z dobré pozice důrazný Jícha těsně vedle. V 53, minutě unikl po levé straně Nikodem a ideální přihrávkou vyzval ke skórování Rybičku, který se nemýlil - 1:1! Poté pardubičtí diktovali tempo hry, měli míč na svých kopačkách, ale jak Rybička, tak Gašpar byli v dobrých střeleckých pozicích zablokováni. V 74. minutě se z ničeho nic dostal centr z levé strany na hlavu střídajícího Špičáka, který vrátil Čáslavi vedení - 2:1. V 78. minutě Jirásek vysunul do šance Sokola, který šel z levé strany sám na branku, ale gólman Kubát ho vychytal... Ve zbytku zápasu si již domácí taktickou hrou těsnou výhru uhlídali.

Fakta - branky: 18. Hannich, 74. Špičák - 53. Rybička. ŽK: 1:2 (Vebr - Sokol, Rybička). Rozhodčí: Hrkal (Tesař, Navrátilová). Delegát: Moník. Diváků: 180.

Sestavy - ČÁSLAV: Kubát - Skokan, Richard (65, Špičák), Petrů, Hannich - Strnad (76. Kořínek), Vebr, Vančura, D. Dastych (90. Koubský) - Vocel (86. Stránský), Jícha.
FK PCE B: Šmíd - Řehák, Kopřiva (46. Fejl), Spěvák, Sokol - Zelinka (73. Jirásek), Látal, Kudrna, Nikodem - Gašpar (83. Jirka), Rybička.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 14.08.2017 | Zdroj fotky: Michal Pavlík )

Vladimír Pitter: Chceme navázat na předchozí sezónu

Vladimír Pitter: Chceme navázat na předchozí sezónu více