FK Kolín FK Pardubice B 0 : 0 (0 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2017/2018 | 2. kolo | 20.08.2017 | stadion Kolín

Penaltová výhra rezervy v Kolíně

V loňské sezoně pardubičtí s Kolínem dvakrát remizovali a vždy prohráli na penalty. I tentokrát bojovné utkání skončilo nerozhodně bez branek, ale penaltový rozstřel vyzněl pro hosty, kteří si tak odvezli cenné dva body.

2. kolo

FK Kolín - FK Pardubice B  0:0 (0:0) na pen. 2:4

První vzruch přinesla 16. minuta a trestný kop Látala z levé strany, který však gólman Blahovec vytáhl nad břevno. Jinak se v první půli nezrodila jiná vyložená příležitost ani na každé straně, když se bojovalo převážně mezi vápny a oba celky dobře bránily. Obdobný obraz hry pokračoval i ve druhém poločase, hrál se rychlý důrazný fotbal, plný osobních soubojů. Až v 71. minutě stojí za zmínku akce po centru Gašpara a hlavička střídajícího Jiráska těsně vedle. Za tři minuty Jirásek vrátil nahrávku Gašparovi, ale toho ve vyložené šanci vychytal Blahovec. V 80. minutě Rybičkovu gólovou střelu srazil opět gólman a míč do branky nedoputoval. Když pak v 90. minutě poslal odražený míč z dobré pozice mimo branku Šmída Veselý, tak se šlo do penalt. Jejich průběh byl následující: Piroch - 0:1; Němeček - 1:1; Gašpar - Blahovec jeho střelu vyrazil na tyč; Živný - Šmíd vyrazil; Jirásek - 1:2; Janecký - 2:2; Spěvák - 2:3; Veselý - Šmíd vyrazil; Rybička - 2:4 a konec.

Fakta - bez branek. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Cichra z Prahy (Musil, Opočenský). Delegát: Tereba z Prahy. Diváků: 220.

Sestavy - KOLÍN: Blahovec - Živný, Šourek, O. Puk, Nešpor - Vácha (69. Jindřich), Seifert (62. Šindelář), Čapek (76. M. Puk), Janecký - Němeček, Veselý.
FK PCE B: Šmíd - Řehák, Kopřiva (46. Piroch), Spěvák, Prosek - Zelinka (57. Jirásek), Látal, Kudrna, Sokol (68. Jirka, 89. Zelenka) - Gašpar, Rybička.

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Na divizní poměry se hrálo velmi dobré utkání, ve slušném tempu, plné osobních soubojů a důrazu. Branku ze hry sice diváci neviděli, ale na šance jsme zvítězili 3:1. V penaltové loterii jsme tentokrát byli šťastnější, když Šmíd domácím zlikvidoval dvě penalty. Za kvalitní kolektivní výkon chválíme všechny naše hráče. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 20.08.2017 | Zdroj fotky: redakce FK )

Vladimír Pitter: Chceme navázat na předchozí sezónu

Vladimír Pitter: Chceme navázat na předchozí sezónu více