FK Pardubice B FK Pardubice B 5 : 0 (3 : 0) FK Pardubice B FK Letohrad

Fortuna Divize C 2017/2018 | 7. kolo | 23.09.2017 | stadion Pod Vinicí

Třetí výhra rezervy v řadě = pětibranková výhra nad Letohradem

Pardubické rezervě se proti Letohradu dlouhodobě nedaří. To však chtěli domácí změnit v sobotním odpoledni, kdy byli v dobrém rozpoložení po výhře A týmu nad Žižkovem. A to se podařilo po jasné výhře 5:0! V nevlídném počasí se prosadili dvakrát Kovář a Fusek, pátou branku vstřelil v závěru Látal.

7. kolo

FK Pardubice B - FK Letohrad 5:0 (3:0)

Pardubičtí do zápasu vstoupili aktivně a ve 12. minutě šli do vedení. To si na dlouhý míč za obranu naběhl Fusek, který obešel i gólmana a ještě připravil míč pro Kováře, jenž poslal míč do opuštěné branky - 1:0! V 17. minutě po akci Sokola dopravil míč podruhé do branky Fusek - 2:0. Pět minut před pauzou poslal Kudrna ideální míč za obranu hostů na Kováře, který se šancí naložil zkušeně a skóroval potřetí - 3:0. Hosté v první půli a vlastně ani ve druhé nepředvedli zhola nic. Snad jen tvrdou a místy až zákeřnou hru. Domácí se tím ale nenechali rozhodit a nepřipustili ani korekci skóre. V závěru navíc ještě dvakrát udeřili. Nejprve v 77. minutě Sokol z levé strany našel před brankou ideálně Fuska, který ještě obalamutil gólmana a pohodlně do prázdné branky zvýšil již na 4:0, aby minutu před koncem přesnou střelou uzavřel skóre na konečných 5:0 Radek Látal. Pardubičtí si tak připsali třetí výhru v řadě, kterou budu chtít potvrdit příští týden ve Zbuzanech.

Fakta - branky: 12. a 40. Kovář, 17. a 77. Fusek, 89. Látal. ŽK: 1:4. Rozhodčí: Tryzna z Červeného Kostelce (Novotný, Fišer). Delegát: Bobek ze Žitenic. Diváků: 65.

Sestavy - FK PCE B: Šmíd - Přibyl, Spěvák, Kopřiva (46. Řehák), Prosek - Tulach (64. Bydžovský), Kudrna, Látal, Sokol (82. Jirka) - Kovář (75. Gašpar), Fusek (77. Huf).
LETOHRAD: Nakládal - Šponar, Vaniš, Krystl, P. Štěpán - Hiller (57. Čada), Týfa (72. Černík), Tichý, Kopecký (46. Macek), Lorenc (76. Preclík) - Kabourek.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 24.09.2017 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )

Vladimír Pitter: Chceme navázat na předchozí sezónu

Vladimír Pitter: Chceme navázat na předchozí sezónu více