FK Pardubice B FK Pardubice B 1 : 2 (0 : 0) FK Pardubice B TJ Dvůr Králové n. L.

Fortuna Divize C 2017/2018 | 9. kolo | 07.10.2017 | stadion Pod Vinicí

Nečekaná prohra s posledním Dvorem

V sobotním dopoledni přivítala výrazně posílená rezerva poslední celek tabulky z města Safari. Očekávala se snadná domácí výhra, ale nakonec z toho byla neočekávaná prohra. Domácímu celku se profesorským fotbalem nedařilo překonat obranný val hostů a ti ze dvou brejků vstřelili dvě branky, na které odpověděl Křapka až v závěru zápasu, ale na body to nestačilo.

9. kolo

FK Pardubice B - TJ Dvůr Králové nad Labem  1:2 (0:0)

Hosté do zápasu vstoupili aktivně a již ve třetí minutě musel Hrnčíř nohou vyrážet střelu Tomeše. Postupně se ale zatáhli a čekali, co vymyslí domácí. V 10. minutě se do vyložené šance dostal Rybička, ale jeho střela orazítkovala jen tyč! A od této chvíle začalo pardubické dobývání branky Dvora. Šance ale nepřicházely. Naopak ve 40. minutě po rohu orazítkoval hlavou břevno domácí branky Macháček. V poslední minutě první půle se do koncovky dostal Petráň, ale jeho střela šla těsně nad.

Stejný obraz hry byl k vidění i ve druhé půli, kdy domácí sice drželi míč na svých kopačkách, ale do vyložené šance se nedostali. A v 56. minutě přišel šok a trest v jednom, když hosté podnikli rychlou akci, na jejímž konci byl gól Hrušky - 0:1. V 64. minutě další rychlý brejk Dvora a O. Vaníček mířil v koncovce těsně vedle. Poté se nic nedělo, snad jen několik ofsajdů domácích a neuznaný gól Rybičky. V 82. minutě další rychlý brejk hostí do otevřené obrany Pardubic a střela Vitebského, jenž prostřelil Hrnčíře - 0:2! Poté přišel závěrečný tlak domácích a v 87. minutě po trestném kopu gólová hlavička Křapky - 1:2! Více však domácí nestihli, neboť vzhledem ke zdržovací taktice Dvora se již prakticky nehrálo...

Fakta - branky: 87. Křapka - 56. Hruška, 82. Vitebský. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Kovářová z Liberce (Martínek, Šťastný). Delegát: Kořínek z Prahy. Diváků: 120.

Sestavy - FK PCE B: Hrnčíř - Přibyl, Křapka, Prosek, Tulach (65. Spěvák) - Látal, Kudrna, Kovář (57. Gašpar), Fusek (65. Bydžovský) - Petráň, Rybička.
DVŮR KRÁLOVÉ: J. Vaníček - Picha, Macháček, Kruliš (72. Podolník), Poděbradský - O. Vaníček, Tauchman (80. Mertlík), Karal, Hruška (89. Janouch), Tomeš (90. Dvořák) - O. Ujec (76. Vitebský).

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 07.10.2017 | Zdroj fotky: Radek Klier )