FK Pardubice ženy

ABC Braník FK Pardubice ženy 1 : 5 (0 : 3) FK Pardubice ženy FK Pardubice ženy

2. Celostátní liga ženy 2018/2019 | 11. kolo | 31.03.2019 | hřiště ABC Braník

Ženský tým zahájil cestu za postupem výhrou

V neděli odpoledne sehrál ženský A-tým první mistrovské utkání jarní části 2. ligy. Pardubické hráčky dokázaly vyhrál v hlavním městě nad domácím Braníkem 5:1, když o góly se podělilo pět hráček.

11. kolo 2. ligy žen

ABC Braník - FK Pardubice 1:5 (0:3)

Branky: 57. Florková - 5. Kupková, 43. Prášilová, 44. Pavlasová, 70. Ninczová, 80. Matějková.
Sestava: Pošvová - Matějková, Kabeláčová, Černá, Kunáková - Fialová (75. Merklová), Kupková, Prášilová (77. Vlačihová), Pavlasová - Urbancová (62. Prokůpková), Kubečková (70. Ninczová).

Podle očekávání nebyl souboj prvního týmu tabulky s posledním jednoduchou záležitostí. Nicméně favorizovaný pardubický tým šel rychle do vedení po trefě kapitánky Kupkové v 5. minutě, těsně před přestávkou se trefili ještě Prášilová a Pavlasová.

Utkání mělo dramatickou zápletku, když domácí hráčky po necelé hodině hry snížily. Ale v 70. minutě se trefila střídající Ninczová a o deset minut později svou premiérovou brankou v seniorské kategorii uzavřela skóre Matějková.

„Odehrály jsme klasický úvodní jarní zápas plný nervozity a nepřesností,“ popisuje nedělní duel trenér Martin Pešek (na snímku). „Nicméně tým musím pochválit za soudržnost a vůli vyhrát, potvrdilo se, že v tom je naše síla.“