Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání

FK Pardubice

FK Ústí nad Labem FK Pardubice 0 : 1 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice


FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2019/2020 | 5. kolo | 16.08.2019 | stadion Úst ín/L.

Profile picture

První letošní venkovní výhru jsme vydřeli v Ústí

Už dlouho nevyhrál pardubický tým v druhé nejvyšší soutěži venkovní utkání! Naposledy se to stalo loni v říjnu, ale v pátek večer "se to" zlomilo. Díky brance Pavla Černého z úvodu druhého poločasu Pardubáci vyhráli v Ústí nad Labem!5. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

 

FK Ústí nad Labem - FK Pardubice 0:1 (0:0)

 

Pardubice vyrazily do Ústí jako neporažený tým a to platilo i po závěrečném hvizdu rozhodčích. Sestava oproti minulému utkání nedoznala žádných změn a také samotné utkání navázalo na předchozí souboj v Prostějově, který branky nepřinesl.  

 

Hrál se vyrovnaný fotbal, bez šancí, které by se daly označit za vyložené. Pavel Černý sice vystrašil ústeckou obranu, když napadal její rozehrávku, ale ke koncovce se nedostal. Když se do koncovky dostali domácí hráči, Letáček dokázal díky koncentrovanému výkonu míče mířící do jeho blízkosti s přehledem zkrotit.

 

To úvod druhé půle, to byla jiná! Už po třech minutách se měnil skóre a to ve prospěch pardubického celku. Pfeifer totiž nabídl míč Černému, který nekompromisně střelou z hranice pokutového území otevřel skóre – 0:1. Severočeši pak přidali a měli i šanci, leč Youba Drame ji propásl. Stradův pokus pak kryl Letáček.

 

V 86. minutě se vytáhl Letáček proti Matějkovi, následná Bílkova dorážka jen lehce olízla břevno. Domácí měli v závěru převahu, Pardubáci se z ní několikrát vymanili, ale nedokázali míč dlouhodobě udržet na polovině domácích.

 

Přesto „po nastavovaném nastavení“ hosté své vedení uhájili a odvezli si z Ústí nad Labem tři body a dvě utkání na trávnících soupeřů v řadě mohou považovat za úspěšná.

 

Názory trenérů:

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „O přestávce v kabině jsme si říkali, že pokud nás soupeř bude nadále přetlačovat v několika soubojích uprostřed hřiště, budeme to mít složité. Nastoupíme do druhého poločasu a necháme soupeři tolik času při první akci. Pro mě to byla nepochopitelná situace, a proto jsme prohráli. Pardubice hrály velmi dobře, mají kvalitní tým, jsou dobré a důrazné na balónu. V důraze jsme se soupeři v první půli nevyrovnali a poté honíme výsledek ke konci. Máme šanci, břevno, rozhodla naše nedůslednost při prvním gólu. Jinak se jednalo klasické remízové utkání. Musím kluky opět zvednout, jsou smutní v kabině. Můžeme si za to ale sami, nedůslednost se nám vymstila. Pokud nebudeme souboje vyhrávat a bude nás soupeř přetlačovat, bude těžké kohokoliv porazit a už vůbec ne Pardubice. Kvůli tomuto zápasu nemůžeme říct, že bychom vstoupili do této sezóny dobře.“

 

Jaroslav Novotný (FK Pardubice): „Věděli jsme, že máme proti sobě těžkého soupeře. Věřili jsme, že v této formě jsme schopní body odvézt. Jsem rád, že se nám to podařilo, i když utkání bylo oboustranně vyrovnané. Vyšla nám jedna akce, kdy Pavel Černý rozhodl zápas. K vidění byl dobrý fotbal, kluci tam nechali srdce, bojovali. Závěr odmakali naplno, soupeř byl kvalitní, jsme rádi za body. Když jsme před sezónou viděli rozlosování pro začátek, měli jsme z toho obavy. Nyní panuje spokojenost a chtěli bychom v těchto výkonech pokračovat. Žlutou kartu v nastavení druhé půle obdržel můj kolega Jiří Krejčí za kopnutí do lahve, neboť se mu zdálo, že rozhodčí utkání příliš natahuje.“


Statistika - branka: 48. Černý. ŽK: 1:3 (Krátký - Solil, Jeřábek, Prosek). Rozhodčí: Dorušák – Horák, Dohnálek; delegát: Wilczek; technický delegát: Rampáček. Diváci: 865

Sestavy - Ústí n/L.: Tvrdoň – Strada, Brak, T. Vlček, Písačka – J. Peterka (C), D. Richter (53. M. Valenta), Miskovič (53. Bassey) – Drame, Matějka, Krátký (76. M. Bílek).

FK PCE: Letáček – Prosek, Toml, Šejvl, Čelůstka – Jeřábek (C) – Pfeifer (90+1. Mužík), Solil, Hlavatý, Kohút (78. Sokol) – Černý (68. Zifčák).

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 16.08.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )


Vstupenky na utkání s Jabloncem v prodeji

Vstupenky na utkání s Jabloncem v prodeji více

Doufám, že kvůli fanouškům závěr sezóny zvládneme, tvrdí Dominik Kostka

Doufám, že kvůli fanouškům závěr sezóny zvládneme, tvrdí Dominik Kostka více

S podporou fanoušků to zvládneme, věří Emil Tischler

S podporou fanoušků to zvládneme, věří Emil Tischler více

I jedna výhra nám pomůže, řekl Jaroslav Novotný pro ČRo Pardubice

I jedna výhra nám pomůže, řekl Jaroslav Novotný pro ČRo Pardubice více