FK Dukla Praha B FK Pardubice B 5 : 1 (2 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Česká fotbalová liga sk. B 2019/2020 | 2. kolo | 18.08.2019 | hřiště Jirny

Krutá prohra béčka na půdě Dukly B

Ve druhém kole ČFL skupiny B zajížděla pardubická rezerva do Jiren, kde hraje své domácí zápasy béčko pražské Dukly. Pardubičtí v úvodu dvakrát inkasovali, po přestávce snížili Kovářem, ale nešťastný vlastní gól Lněničky hostům sebral vítr z plachet a domácí je ještě dvakrát potrestali.

2. kolo ČFL

FK Dukla Praha B - FK Pardubice B 5:1 (2:0)

V šesté minutě měli domácí první velkou šanci, ale Kotta vychytal Šmíd. Z následné akce se ale dostal odražený míč k Venigerovi, který poslal nechytatelnou dělovku do šibenice - 1:0. V 16. minutě domácí podnikli rychlou akci, na jejímž konci byl zblízka pohodlně zakončující Ullman  - 2:0. Poté pardubičtí byli více na míči, kombinovali a vytvářeli si příležitosti, ale chyběl větší důraz a snaha o zakončení. Do druhé půle hosté udělali tři změny v sestavě a ve 49. minutě přišlo po centru Slámy a hlavičce Kováře ke snížení - 2:1. Poté se hrál divoký zápas nahoru - dolů, oba celky se tlačily do zakončení, ale v 69. minutě poslal při obranné hlavičce Lněnička míč nechytatelně do vlastní branky - 3:1. Tento moment asi rozhodl o vítězi zápasu, protože poté si to Dukla již pohlídala a výsledkem toho byly ještě dvě branky v pardubické síti. Nejprve v 81. minutě zakončil rychlou kombinační akci Kim a v nastavení se parádně z trestného kopu trefil Lauko, čímž uzavřel na konečných 5:1.

Fakta - branky: 7. Veniger, 16. Ullman, 69. vlastní (Lněnička), 81. Kim, 90.(+2) Lauko - 49. Kovář. ŽK: 1:4. Rozhodčí: Nedvěd z Chomutova (Šimeček, Krupka). Delegát: Bláha z Plzně. Diváků: 80.

Sestavy - DUKLA B: Šťovíček - Dancák, Novák, Kovernikov - Veniger (56. Kim), Kott, Mentberger (42. Trávníček), Lauko - Bezdička (58. Houha), Studnička (78. Vyleta), Ullman (84. Fišl).
FK PCE B: Šmíd - Outrata (83. Březina), Lněnička, Čihák (46. Zelenka), Sláma - Park (70. Pavlas), Jiroutek, Kovář, Sokol - Mužík (46. Suchochleb), Lee (46. Stýblo).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " Do utkání jsme neměli úplně ideální vstup a již v 7. minutě jsme inkasovali lacinou branku, kdy jsme zbytečně ztratili míč před naším pokutovým územím. Zhruba za deset minut jsme inkasovali podruhé, kdy jsme naopak nezachytili rychlý protiútok. Poté jsme hru v poli vyrovnali a vypracovali jsme i brankové příležitosti, ale v zakončení jsme nebyli důrazní. Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji a domácí jsme přehrávali. Výsledkem byla kontaktní branka na 2:1, kterou po pěkné kombinační akci vstřelil hlavou Kovář. Poté jsme se tlačili za vyrovnáním, ale paradoxně v době našeho největšího tlaku, kdy branka visela ve vzduchu, Dukla podnikla rychlý protiútok a my jsme si vstřelili vlastní gól. Poté byla hra otevřená a šance byli na obou stranách. My jsme již další gól nepřidali a bohužel domácí Dukla vstřelila ještě dvě, kdy kvalitně zakončili brejkovou akci a v poslední minutě domácí hráč zahrál precizně standardní situaci z hranice pokutového území a stanovil tak skóre na konečných a pro nás možná i trochu krutých 5:1."

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 18.08.2019 | Zdroj fotky: redakce FK )