Vyšehrad

SK Zápy FK Pardubice B 4 : 3 (2 : 3) FK Pardubice B FK Pardubice B

Česká fotbalová liga sk. B 2019/2020 | 4. kolo | 01.09.2019 | hřiště Zápy

Divoké utkání béčka v Zápech

Ve 4. kole Fortuna ČFL skupiny B zajížděla pardubická rezerva do Teletník arény ve středočeských Zápech a sehrála tam hodně divoké utkání. Bohužel tři vstřelené branky nestačily ani na bod...

4. kolo ČFL

SK Zápy - FK Pardubice B 4:3 (2:3)

Domácí do zápasu vstoupili aktivně, ale hned první akce hostů ve čtvrté minutě přinesla brejk Mužíka a přihrávku Parka na Sokola do vápna, kde byl pardubický záložník podražen Kaislerem - penalta. Míč si postavil Mužík a s přehledem otevřel skóre - 0:1! Ve 14. minutě bylo pro hosty ještě veseleji, když se po rychlé akci Lee - Park - Mužík odrazil míč od nešťastníka Kaislera k Sokolovi a ten prostřelil Doležala - 0:2! Za další dvě minuty po příhře od Kepla střílel po zemi těsně vedle Lee. Ve 28. minutě Sláma ve vápně čistě vypíchl míč Hronovi, ale ten upadl a sudí nařídil penaltu... K té se postavil Pávek a snížil na 1:2. Ve 38. minutě po přímém kopu srazil Duben gólmana Šmída a Pávek hlavou poslal míč do branky - 2:2. Ve 40. minutě však byl ve vápně znovu faulován Sokol a byla z toho další penalta. K té se znovu postavil Mužík a bezpečně vrátil hostům vedení - 2:3

Do druhé půle však domácí vstoupili velmi aktivně a za stálého deště viselo vyrovnání ve vzduchu. To se tak stalo v 50. minutě, kdy se po rohu trefil hlavou Duben - 3:3. V 54. minutě mohl hostům vrátit vedení Lee, ale jeho technická a překvapivá střela orazítkovala spojnici domácí svatyně! Poté to byl na těžkém terénu boj, oba celky měly možnosti ke skórování, ale zdálo se, že rozhodnou až penalty. Jenže v 86. minutě Pavlas vyrobil zbytečný roh, který při kvalitě obrany juniorky Pardubic nemohl dopadnout jinak, než rozhodující gólovou hlavičkou důrazného Dubna - 4:3.

Fakta - branky: 29. z pen. a 38. Pávek, 50. a 86. Duben - 5. a 41. (obě z pen.) Mužík, 14. Sokol. ŽK: 4:4. Rozhodčí: Radina z Prahy (Švagr, Vokoun). Delegát: Walter z Prahy. Diváků: 125.

Sestavy - ZÁPY: Doležal - Kaisler (41. Hašek), Duben, Pávek, Hakl - Janko (60. Nzembi), Jelínek, Eliáš (82. Kubů), Koutenský (66. Putz), Hron (91. Matoušek) - Matějka.

FK PCE B: Šmíd - Lněnička, Zukal, Outrata, Sláma (55. Pavlas) - Park, Jiroutek, Mužík, Sokol - Lee (67. Suchochleb), Kepl.

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 01.09.2019 | Zdroj fotky: redakce FK )