FK Pardubice B FK Pardubice B 2 : 2 (0 : 1) FK Pardubice B FK Zbuzany 1953

Česká fotbalová liga sk. B 2019/2020 | 5. kolo | 07.09.2019 | stadion Pod Vinicí

Rezerva získala proti Zbuzanům dva body

Pardubický B-tým musel v domácím třetiligovém utkání stahovat dvoubrankové vedení hostujících Zbuzan a povedlo se! Po remíze 2:2 získali svěřenci trenéra Řezníčka další bod za úspěšný penaltový rozstřel.

5. kolo ČFL sk. B

FK Pardubice B - FK Zbuzany 1953 2:2 (0:1) na pen. 3:2

V sobotním deštivém dopoledni přivítala pardubická rezerva zkušený tým Zbuzan. Hosté šli brzy do vedení, když se po neodpískaném faulu na Mužíka dostal míč k Surmajovi, který otevřel skóre - 0:1. Domácí mohli vyrovnat v poslední minutě první půle, ale Zifčák ve vyložené pozici trefil gólmana.

V 50. minutě měl dvojitou šanci na vyrovnání Lee, ale nedal a hned z protiútoku šli hosté do dvoubrankového vedení Kostkou - 0:2. Domácí se s tím ale nechtěli smířit a v 71. minutě se hlavou po trestném kopu prosadil Zukal - 2:1. Hned za dvě minuty pak agilní Mužík individuální akcí srovnal na 2:2. Tento stav vydržel až do konce a v penaltové loterii byli lepší domácí, když Šmíd dvě penalty vyrazil a jednou mu pomohlo břevno. Cenné dva body si tak do tabulky připsali domácí.

Fakta - branky: 71. Zukal, 73. Mužík - 10. Surmaj, 51. Kostka. ŽK: 3:2. Rozhodčí: Kvítek z Liberce (Martínek, Horáček). Delegát: Eibl z Českých Budějovic. Diváků: 85.

Sestava FK PCE B: Šmíd - Lněnička, Zukal, Čihák, Zelenka - Zifčák, Jiroutek, Mužík, Miker, Lee (60. Park) - Kepl (89. Stýblo).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " Zbuzany se u nás představili jako dosud nejsilnější a nejfotbalovější tým, proti kterým jsme prozatím hráli a proto si velice cením toho, že jsme dokázali otočit nepříznivý stav, kdy jsme prohrávali již 0:2. My jsme zaslouženě vyrovnali a utkání dospělo do penaltového rozstřelu, kde jsme si připsali druhý bonusový bod. Kluky musím pochválit za obětavost, nasazení a ve druhém poločase i kvalitní herní projev. "

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 08.09.2019 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )