FC Slovan Liberec B FK Pardubice B 1 : 2 (1 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Česká fotbalová liga sk. B 2019/2020 | 11. kolo | 20.10.2019 | Městský stadion Liberec

Béčko přivezlo výhru z Liberce

V nedělním dopoledni zajíždělo pardubické béčko do Liberce, kde se na Městském stadionu utkalo s domácí rezervou Slovanu. V první půli byli lepší domácí a šli do vedení, ve druhé hosté, kteří díky dvěma trefám Kováře skóre otočili a ze severu Čech přivezli cenné vítězství.

11. kolo

FC Slovan Liberec B - FK Pardubice B 1:2 (1:0)

Fakta - branky: 26. Dvořák - 66. a 77. Kovář. ŽK: 0:2. Rozhodčí: Pastyřík z Plzně (Mudra, Pálek). Delegát: Mencl z Dolních Břežan. Diváků: 50.

Sestavy - LIBEREC B: Vliegen – Koscelník (46. Šulc), Dvořák, Michal, Baláž – Vrabec, Nešický, Beran (80. Šíma), Gembický – Yu (80. Kim), Musa.

FK PCE B: Hrnčíř – Lněnička (46. Park), Zukal, Číhák, Sláma - Lee (62. Jiroutek), Kovář (87. Rambousek), Mužík, Miker, Sokol (90. Pavlas) - Kepl (46. Zelenka).

Do vedení šli domácí, když se po centru dostal míč k úplně volnému Dvořákovi, který zblízka neměl problém usměrnit míč do branky - 1:0. Do kabin šli za těsného vedení domácí. Do druhé půle hosté udělali dvě střídání a několik změn v rozestavení, z čehož pramenilo nejprve vyrovnání v 66. minutě, kdy po trestném kopu Mikera poslal míč hlavou do sítě Kovář - 1:1. V 77. minutě pak došlo k otočení výsledku na stranu hostů, když po akci Sokola, který ve vápně obešel dva protihráče a nahrál pod sebe Kovářovi, jenž přesnou střelu po zemi stanovil výsledek na konečných 1:2. V závěru již pardubičtí těsnou výhru ubránili.

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: "První poločas nebyl z naší strany úplně ideální, hráli jsme lehkovážně. Domácí hrozili ze standardních situací a v průběhu poločasu jednu z nich proměnili. Do druhé půle jsme udělali pár změn, a to i v rozestavení. Byli jsme aktivnější, měli více ze hry a zaslouženě vyrovnali. Potom po skvělé individuální akci Sokola vstřelil Kovář vítěznou branku. I přes optický tlak Liberce v závěru, kdy hru zjednodušil, jsme výhru uhájili. Myslím, že za druhý poločas jsme si tři body zasloužili."

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 20.10.2019 | Zdroj fotky: redakce FK )