FK Pardubice U-15

FK Pardubice U-15 FK Pardubice U-15 2 : 1 (2 : 1) FK Pardubice U-15 AC Sparta Praha

Česká liga žáků U-15 2019/2020 | 14. kolo | 07.03.2020 | UMT Ohrazenice

Vítězství proti Spartě

FK Pardubice : SFK AC Sparta Praha 2:1 (2:1) v prvním jarním mistrovském zápasu jsme porazili vedoucí tým tabulky

Sestava: Lorenc - Svatoš, Divišek, Rolenec, Prokeš - Halda, Flaška, Borůvka - Macák, Brož, Míšek

Střídali: Kuja, Morávek, Hoffman, Kožený, Procházka

Střelci: Borůvka, Macák

Na domácí půdě jsme se v prvním mistrovském zápasu jarní části utkali s nejlepším týmem podzimní části - Sparta Praha. Podařil se nám vstup do utkání, kdy jsme diktovali tempo hry,  presinkem získávali hodně míčů a dobrým pohybem tvořili šance. Hned ty první jsme využili a šli do vedení zásluhou Borůvky a Macáka. Dále jsme pokračovali v ofenzívě, napadání a byla z toho třetí neuznaná branka kvůli ofsajdu. Poté s koncem poločasu soupeř ožil a srovnal hru, přidal na důrazu, pohybu a zase my jsme byli pod tlakem. Z toho pramenilo snížení po naší chybě na poločasových 2:1.

Druhý poločas se nám podařilo vylepšit defenzívu a hra se srovnala. Soupeř se tlačil za remízou, ale my poctivě bránili a vyráželi k nebezpečným protiútokům. Jeden takový musel soupeř zastavit faulem těsně před vápnem a byla z toho červená karta pro soupeře. Poté i přes nervózní konec jsme dovedli zápas k vítězství. Děkujeme za podporu rodičů a všech fanoušků.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 08.03.2020 | Zdroj fotky: )