Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání

FK Pardubice

FK Pardubice FK Pardubice 0 : 1 (0 : 0) FK Pardubice FK Jablonec


FORTUNA:LIGA 2020/2021 | 34. kolo | 29.05.2021 | stadion Ďolíček - Vršovice

Profile picture

Na závěr skvělé sezóny těsná prohra s Jabloncem

V sobotu večer se uzavřela premiérová sezóna FK Pardubice v nejvyšší soutěži a i přes prohru s Jabloncem může panovat v klubu spokojenost. Utkání bylo vyrovnané, hosté ovšem vstřelili gól, což se domácím nepovedlo, Největší šanci na vyrovnání měl chvilku před koncem Martin Toml, ale nevyšlo to.34. kolo FORTUNA:LIGY

 

FK Pardubice - FK Jablonec 0:1 (0:0)

 

První prvoligová sezóna pardubického celku končila stejně, jak začala – utkáním proti FK Jablonec. A byl to zápas velice podobný tomu hraném na severu Čech. Ze začátku se oba týmy snažily být aktivní, první zakončení ale přišlo až po čtvrthodině.

 

Na jedné straně nejprve prudce centroval Cadu a následně nepřesně dorážel jak Jan Jeřábek, tak Tomáš Čelůstka. To na druhé straně to bylo zakončení daleko nebezpečnější, míč se totiž v pokutovém území dostal k Jaroslavu Zelenému, který z blízkosti neprostřelil správně postaveného Jiřího Letáčka.

 

Stejně jako v úvodním kole se i tentokrát Jablonečtí prosadili krátce po přestávce. Po ztrátě Šejvla na pravé straně se Jablonec dostal k míči a přenesl hru na druhou stranu. Tam se za obranu dostal Dominik Pleštil, po jehož přihrávce Martin Doležal úspěšně zakončoval do poloprázdné brány.

 

Pardubáci ale zbraně nesložili. Hodně aktivní byl Ewerton, který na hřiště nastoupil po přestávce. Jeho kvalitní práce s míčem dělala Jablonci problémy a brazilský hráč připravil šance Jiřímu Slámovi a Davidu Hufovi, ani jeden z těchto hráčů ovšem brankáře neprostřelil.

 

Největší šanci na vyrovnání skóre měl krátce před koncem utkání domácí stoper Martin Toml. Ten se na zadní tyči dostal k centru Cadua, mezi tři tyče však nezamířil. Žádná další branka už nepadla a Pardubice tak padly s Jabloncem 0:1. To je ale příliš mrzet nemusí, i tak skončily na velice slušném sedmém místě v konečné tabulce FORTUNA:LIGY.

 

Fakta - branka: 56. Doležal (Pleštil). Bez karetRozhodčí: Orel – Blažej, Ratajová. Delegáti: Beneš a Poklop. Diváci: 555 (omezený počet).

 

Sestavy - FK PCE: Letáček – Cadu, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – D. Kostka (62. Sláma), Tischler (85. Šimek), Solil, Pfeifer (46. Ewerton) – Černý (46. Huf).

Jablonec: V. Hrubý – Štěpánek, Martinec, Zelený, Krob – Hübschman (C) – Pleštil (72. Smejkal), V. Kubista (85. Haitl), Kratochvíl, Pilař (85. Podaný) – Doležal.

 


(Autor: David Klier | Datum: 29.05.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )


Vstupenky na Liberec? Již jsou v prodeji!

Vstupenky na Liberec? Již jsou v prodeji! více

Sportovní ředitel Vít Zavřel v pořadu Fotbal speciál

Sportovní ředitel Vít Zavřel v pořadu Fotbal speciál více

Nejvyšší rychlost? Je to jen bonus navíc, říká Tomáš Vlček

Nejvyšší rychlost? Je to jen bonus navíc, říká Tomáš Vlček více

Bernardo Rosa: Český fotbal je tvrdý a fyzicky náročný

Bernardo Rosa: Český fotbal je tvrdý a fyzicky náročný více