Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání

FK Pardubice U-17

FK Pardubice U-17 FK Pardubice U-17 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice U-17 FK Meteor Praha


1. celostátní liga U17 2021/2022 | 2. kolo | 07.08.2021 | stadion Ohrazenice

Profile picture

Dorost U17 porazil Meteor Praha

Ve druhém mistrovském utkání přivítali dorostenci z kategorie U17 pražský Meteor a připsali si první tři bodyFK Pardubice – FK Meteor Praha 1:0 (0:0)

 

Branka: 46. Brož (Šebek)

 

Karty: bez karet

 

Sestava: Dvořáček – Svatoš (77. Kameník), Rolenec, Jindra, Morávek (46. Kuja) – Novák – Rek (59. Halda), Kožený (67. Borůvka) – Šebek, Brož, Prokeš (46. Macák)

 

Průběh zápasu:

Oproti prvnímu soutěžnímu zápasu udělali trenéři hned sedm změn v základní sestavě. Pro některé hráče tedy tento zápas znamenal premiéru v soutěžním ročníku.

 

Od úvodních minut byla jasné, že Pardubáky čeká úplně odlišné utkání, než jaké odehráli před týdnem se Spartou. Domácí prakticky okamžitě získali územní převahu. Meteor byl stažený v obranném bloku a vyhledával příležitosti na rychlý protiútok, zatímco naši hráči potřebovali trpělivě kombinovat a hledat možnosti na průnikovou přihrávku.

 

Po oťukávací desetiminutovce si naši hráči začali vytvářet střelecké příležitosti, ve kterých se postupně ocitali Svatoš, Kožený, Rek nebo Brož, ale vždy jim chyběl krok nebo větší klid v zakončení. Jak už bylo zmíněno, klíčem k úspěchu byla trpělivost a právě tu začali Pardubáci ztrácet. Kluci si přestávali být jistí v kombinaci, snažili se situace zbytečně urychlovat křižnými pasy a ztráceli pohyb ve středu hřiště. Zápas tak začal ztrácet tempo i atmosféru. Vzhledem k poobědovému času zápasu a velkému vedru utkání spíše vybízelo k polednímu šlofíku, nežli ke sledování fotbalového klání.

 

Druhý poločas ale přinesl výraznou změnu. Na hřiště vyběhl sebevědomý tým, který byl rozhodnutý v utkání zvítězit. První důležitý krok pro úspěch nastal hned ve 46. minutě. Brož svým aktivním presinkem vybojoval míč, který posunul na Šebka, ten proniknul do pokutového území a přešel přes dva hráče. Následně se kulatý nesmysl dostal zpět k Brožovi a ten levačkou zakončil na vzdálenější tyč – 1:0.

 

Radost a úleva byla na hráčích obrovsky znát. Kombinace byla rázem úspěšnější a plynulejší. Množství šancí tak začalo výrazně narůstat. Ke smůle všech domácích příznivců se však zdálo, že střelecký prach Pardubáků zvlhnul během předzápasového kropení hřiště. Kluci si dokázali vytvořit tolik šancí, že by se o nich dal napsat samostatný článek, ale bohužel žádnou další nedokázali využít. Rohový kop Meteoru v poslední minutě byl tedy nejen největší šancí soupeře ve druhé půli, ale zároveň pořádně dramatickým momentem, který naštěstí domácí ustáli a připsali si zcela zasloužené tři body.

 

Hodnocení trenéra Duroně:

Zápas s Meteorem byl pro naši další práci velmi důležitý. Přirovnávali jsme ho utkání s Bohemkou, která hrála velmi podobně. Také jsme měli velkou územní převahu, ale horkotěžko jsme si vytvářeli příležitosti. Proto jsme pracovali na překonání obranného bloku a těší mě, že kluci ukázali v tomto směru velký progres. Nyní se můžeme začít věnovat finální fázi. Celkově bych hráče rád ocenil za profesionální přístup k utkání a především za tu poločasovou změnu v nastavení mysli. Z poraženecké nálady se dokázali prokousat k vítězné mentalitě a tu udržet až do konce zápasu.

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 09.08.2021 | Zdroj fotky: )


Co řekl Radoslav Kováč po utkání s Teplicemi?

Co řekl Radoslav Kováč po utkání s Teplicemi? více

Ve druhém utkání Tipsport ligy jsme remizovali s Teplicemi

Ve druhém utkání Tipsport ligy jsme remizovali s Teplicemi více

Kluci mají týmového ducha, říká trenér U16 Jan Ovčačík

Kluci mají týmového ducha, říká trenér U16 Jan Ovčačík více

Výhra pardubického dorostu na prestižním halovém turnaji

Výhra pardubického dorostu na prestižním halovém turnaji více