Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání

FK Pardubice

FK Pardubice FK Pardubice 0 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FC Hradec Králové


FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 22. kolo | 19.02.2022 | stadion Ďolíček - Vršovice

Profile picture

Neuznaný gól, vyloučený Jeřábek a nakonec dělba bodů

Zajímavé drama se odehrálo v sobotu odpoledne ve vršovickém Ďolíčku. Ve výborné atmosféře se událo několik důležitých okamžiků, nicméně nejpodstatnější fakt je ten, že oba týmy si body rozdělily. Východočeské derby tak skončilo bez vítěze.22. kolo FORTUNA:LIGY

 

FK Pardubice - FC Hradec Králové 0:0 (0:0)

 

Do derby s Hradcem Králové nastoupily v základní sestavě hned čtyři zimní posily. Nastoupila úplně nová stoperská dvojice Pojezný - Hranáč, v záloze poté nastoupil Kamil Vacek a na křídle Jakub Rezek, který ještě na podzim působil v týmu dnešního soupeře.

 

A byli to hosté, kteří měli lepší vstup do zápasu. Častěji drželi balón na kopačkách a Pardubáky téměř vůbec nepouštěli na svou polovinu hřiště, sami ale Jiřího Letáčka nezaměstnali.

 

Poté přišla 25. minuta zápasu. Po odvráceném volném kopu domácí vrátili míč do pokutového území. Tam byl kapitán Jan Jeřábek, který přesnou ranou k tyči prostřelil Viléma Fendricha. Poté ale přišel do hry VAR. Ten poslal rozhodčího Jana Petříka k monitoru a branka Pardubic neplatila. Bylo to kvůli faulu právě Jana Jeřábka, který byl za nedovolený zákrok navíc vyloučen!

 

Vyloučení ale paradoxně obraz hry moc nezměnilo. Naopak i v deseti se Pardubáci dostávali do šancí a tu největší měl na kopačce Cadu, z dobré pozice ale poslal balón jen přímo doprostřed brány Hradce.

 

Ani druhá půle nepřinesla moc příležitostí na obou stranách. Hosté se snažili hrozit hlavně po centrech ze stran, domácí stoperská dvojice ale při svém debutu nezklamala. Votroci si nakonec nepřipsali ani jednu střelu na branku a Pardubice tak i v deseti vybojovaly z derby jeden bod.

 

Fakta - bez branek. ČK: 1:0 (29. Jeřábek). ŽK: 3:2 (Pojezný, Vacek, Letáček –  Novotný, Rybička). Rozhodčí: Petřík – Lakomý, Dohnálek (video Kocourek, Hrabovský). Delegáti: Zahradníček a Rampáček). Diváci: 1237.

 

Sestavy - FK PCE: Letáček – Kostka (43. T. Čelůstka), Hranáč, Pojezný, Cadu – Jeřábek (C) – Tischler, Vacek (90+1. Čihák), Solil, Rezek (77. Lupač) – Matějka (77. Rayan). Náhradníci: Markovič – T. Čelůstka, Toml, F. Čihák, Huf, Lupač, Rayan.

 

Hr. Králové: Fendrich – Jakub Klíma, Král, Leibl (90+4. Kodeš) – Mejdr, Kučera, J. Rada, F. Novotný (46. Rybička) – Prekop (61. Kubala), Vašulín, Vlkanova (C). Náhradníci: Vízek – Soukeník, Rybička, Kubala, Harazim, Kodeš, F. Čech.

 

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1


(Autor: David Klier | Datum: 19.02.2022 | Zdroj fotky: Ladislav Nussbauer )


Vstupenky na Liberec? Již jsou v prodeji!

Vstupenky na Liberec? Již jsou v prodeji! více

Sportovní ředitel Vít Zavřel v pořadu Fotbal speciál

Sportovní ředitel Vít Zavřel v pořadu Fotbal speciál více

Nejvyšší rychlost? Je to jen bonus navíc, říká Tomáš Vlček

Nejvyšší rychlost? Je to jen bonus navíc, říká Tomáš Vlček více

Bernardo Rosa: Český fotbal je tvrdý a fyzicky náročný

Bernardo Rosa: Český fotbal je tvrdý a fyzicky náročný více