Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání

FK Pardubice

FK Pardubice FK Pardubice 0 : 3 (0 : 3) FK Pardubice FK Mladá Boleslav


FORTUNA:LIGA 2022/2023 | 5. kolo | 27.08.2022 | stadion Ďolíček - Vršovice

Profile picture

V utkání s Boleslaví nás srazily rychlé góly

V sobotním utkání jsme ve vršovickém Ďolíčku hostili Mladou Boleslav, která v dosavadním průběhu soutěže ještě nevyhrála. To se ovšem změnilo, protože soupeř vyhrál po zdrcujícím prvním poločasu 3:0.5. kolo FORTUNA:LIGY

 

FK Pardubice - FK Mladá Boleslav 0:3 (0:3)

 

V pardubické sestavě bylo oproti minulému týdnu hned několik změn. Mezi tři tyče se vrátil Jakub Markovič, do obrany Tomáš Vlček a na křídle poprvé v kariéře nastoupil v základní sestavě pardubický odchovanec Vojtěch Sychra.

 

Tížený efekt to však bohužel nepřineslo. Během prvních deseti minut totiž hráči Mladé Boleslavi měli k dispozici dva rohové kopy a oba byly téměř identické. Marek Matějovský rozehrával z pravé strany a přesným centrem v obou případech našel hlavu Milana Škody, který se nemýlil.

 

Ani poté se ale Pardubáci nedokázali dostat do zápasu. Hlavně 40letý záložník Marek Matějovský ukázal, že na pořád má co nabídnout a hlavně on dirigoval hru Mladé Boleslavi. Její převaha navíc ve 35. minutě vyústila ve třetí gól v domácí síti.

 

Po změně stran už hráči Pardubic měli mnohem více ze hry, hosté ale měli zápas pod kontrolou. I když neměli míč, tak soupeře téměř k ničemu nepustili a udrželi své třígólové vedení. Naopak Pardubice tak podruhé za sebou prohrály.

 

Fakta - branky: 5. Mil. Škoda (Matějovský), 10. Mil. Škoda (Matějovský), 35. Kubista. ŽK: 0:1 (48. Mil. Škoda). Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Slavíček. Delegáti: Šotek a Kruliš. Diváci: 649.

 

Sestavy - FK PCE: Markovič – Kostka, Vlček, Toml (41. Koukola), Helešic – Janošek (41. Červenka) – Sychra (46. Lima), Solil, Hlavatý, Vacek (46. Mareš) – Černý (C) (79. Akosah-Bempah).

Mladá Boleslav: Polaček – D. Šimek, Suchý, Karafiát – Pech, D. Mareček (67. Dancák), Matějovský (C) (74. Žitný), Kubista, Fulnek (67. Ekpai) – Ladra (60. Krobot), Mil. Škoda (74. Stránský).

 

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1


(Autor: David Klier | Datum: 27.08.2022 | Zdroj fotky: Ladislav Nussbauer )


Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice

Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice více

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret více

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot více

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín!

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín! více