FC Baník Ostrava FK Pardubice 3 : 0 (1 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2022/2023 | 8. kolo | 11.09.2022 | Městský stadion Vítkovice

Duel s Baníkem vyhrál domácí tým

Souboj proti Baníku na jeho stadionu ve Vítkovicích nedopadl výsledkově vůbec dobře. V souboji dvou týmů z konce tabulky brali body domácí. Pardubáci tak zůstávají na poslední pozici ve FORTUNA:LIZE.

8. kolo FORTUNA:LIGY

FC Baník Ostrava - FK Pardubice 3:0 (1:0)

V pardubickém dresu měl premiéru Icha, na hrot se vrátil Černý a po trestu také Helešic. Naopak na protější stranu hřiště se postavil Cadu, který strávil dva roky v pardubickém dresu, na ostravské střídačce pak byli k vidění další expardubáci, Pojezný a Letáček. Hrál se vyrovnaný zápas, kdy domácí hrozili jen centrovanými míči do pardubického vápně, obrana však s přehledem odolávala.

Na vývoj zápasu měla velký vliv 30. minuta. Centr doputoval na hlavičku Frydrycha, kterou Markovič vyrazil k nohám Cadua, který orazítkoval tyč. Míč se vrátil před branku, kde podle verdiktu sudích Černého kopačka zasáhla do obličeje Frydrycha a následovala penalta… Baník dárek ke stému výročí proměnil Tetourem – 1:0. Pardubice vyslaly jednu nebezpečnější střelu, ta ovšem Laštůvku výrazněji neohrozila.

Po změně stran byli hosté dvacet minut aktivnější, šanci si ale nevytvořili. Za zmínku stojí utěšená rána Janoška, která o pár čísel minula šibenici. Ještě před tím na druhé straně Klíma tak dlouho váhal se zakončením, až se sám vytěsnil z výhodné střelecké pozice.

Domácí se mohli uklidnit v 72. minutě, kdy Buchta opřel míč o břevno. Pardubice hrály trochu na riziko a střídající Tijani, i díky Vlčkově teči, zvýšil na 2:0. Poslední gól padl v 82. minutě, kdy Kuzmanovič uzavřel skóre – 3:0.

Pavel Němeček (trenér FK Pardubice): „Měli jsme více ze hry, ale soupeř nás ve druhé půli potrestal z protiútoků. Je těžké, když v utkání prohráváme, což se nám teď v každém stává. Penaltovou situaci komentovat nechci. Viděl jsem to z dálky, ovšem každopádně to pro nás bylo kruté rozhodnutí."

Fakta - branky: 31. Tetour z penalty, 75. Tijani, 82. Kuzmanović. ŽK: 2:3 (Tetour, Lischka – Černý, Hlavatý, Lima). Rozhodčí: Nehasil – Kubr, Pečenka. Diváci: 7168.

Sestavy - Ostrava: Laštůvka – Ndefe, Frydrych, Lischka, Fleišman – Tetour, Boula – Cadu (69. Buchta), Kuzmanović (85. Pojezný), Plavšić (69. Jaroň) – Ji. Klíma (65. Tijani). Trenér: Pavel Vrba.
FK PCE: Markovič – Kostka, Vlček, Hranáč, Helešic – Solil (74. Lima), Icha (80. Akosah-Bempah) – Tischler (46. Sychra), Janošek, Hlavatý – Černý (60. Červenka). Trenér: Pavel Němeček.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 11.09.2022 | Zdroj fotky: Radek Klier )

Co řekl Radoslav Kováč po utkání s Teplicemi?