1. FC Slovácko FK Pardubice 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2022/2023 | 15. kolo | 06.11.2022 | stadion Uherské Hradiště

Proti Slovácku jsme nenavázali na výkon z minulého kola

V neděli se pardubický tým pokusil výsledkově i výkonem navázat na předchozí zápas, bohužel ani jedno se nepovedlo O výhře domácího Slovácka rozhodl gól z úvodu druhého poločasu, který padl ze standardní situace.

15. kolo FORTUNA:LIGY

1. FC Slovácko - FK Pardubice 1:0 (0:0)

Po povedeném derby s Hradcem Králové chtěli Pardubáci na tento výkon navázat a uspět i na půdě účastníka Evropské konferenční ligy. Trenéři museli upravit sestavu, protože jim chyběl vykartovaný Vacek, jehož nahradil Tischler. Krátce po zahájení utkání divákům zatrnul, protože viděli těžkou srážku Markoviče s Mihálikem, k překvapení všech ale pardubický gólman pokračoval ve hře.

Už po devíti minutách se zjevil v dobré šanci Matěj Helešic po patičce Dominika Kostky, z otočky ale trefil jen obránce. Poté převzali kontrolu nad utkáním domácí fotbalisté. Ti měli do poločasu dvě slibné šance, obrana Pardubic si ale se šancemi Doskiho i Tomiče dokázali na poslední chvíli poradit. Jakub Markovič měl práci ještě v nastaveném čase, hlavičku Kozáka mířící pod břevno dokázal vyškrábnout. Sérii rohových kopů Pardubáci přežili bez úhony.

I po přestávce se pokračovalo v nastoleném trendu z první části hry a útočilo hlavně Slovácko. Během prvních deseti minut měli fotbalisté z Uherského Hradiště hned několik rohových kopů. Jeden takový rozehrál Marek Havlík přímo na hlavu nehlídaného Michala Tomiče, který už Jakubu Markovičovi nedal šanci – 1:0.

Pardubákům se nedařila hra jako před týdnem, nicméně na jejich straně byla znát snaha o vyrovnání. Zahradníčkova střela ale nebyla příliš nebezpečná a ani závěrečné minuty srovnání skóre nepřinesly. Závěr si svěřenci Martina Svědíka zkušeně pohlídali a uhlídali jednogólové vedení.

Statistiky - branka: 55. Tomič (Havlík). ŽK: 2:2 (Kohút, Mihálik – Janošek, Hranáč). Rozhodčí: D. Starý – J. Kubr, A. Horák. Diváci: 4230.

Sestavy - Slovácko: Nguyen – Tomič, M. Kadlec (C), Daníček, Doski – Trávník (88. Šašinka), Havlík – Petržela (79. Brandner), Kohút (67. Ljovin), Mihálik (67. Vecheta) – L. Kozák (46. Holzer

FK PCE: Markovič – Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Tischler – Kostka (60. Zahradníček), Hlavatý, Janošek, Helešic (72. Sychra) – Černý (C) (72. Mareš).