FK Pardubice FK Pardubice 1 : 1 (0 : 0) FK Pardubice FC Viktoria Plzeň

FORTUNA:LIGA 2022/2023 | 16. kolo | 13.11.2022 | stadion Ďolíček - Vršovice

Máme cenný bod, remizovali jsme s účastníkem Ligy mistrů

V neděli odpoledne pardubický tým v této sezóně FORTUNA:LIGY remizoval. Stalo se tak v "domácím" prostředí, nicméně bod v souboji s Viktorií Plzeň je velmi cenný a pardubický tým se s podzimní částí sezóny neloučil s prázdnou.

16. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - FC Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)

Do své derniéry v domácím prostředí v Ďolíčku museli trenéři Pardubic udělat hned několik změn, ať už vinou zdravotního stavu, nebo dohody o hostování. Z toho důvodu nemohl nastoupit stoper Robin Hranáč, chyběl i nemocný Matěj Helešic. Poprvé v lize tak od první minuty nastoupil odchovanec Petr Kurka, v základní sestavě byl i Emil Tischler,

Zápas byl od začátku možná až překvapivě vyrovnaný. Hráči Pardubic se často dostávali do útočných akcí, ty ale postrádaly přesnost v předfinální fází. Plzeň sama neměla moc příležitostí, výjimkou ale byla akce z 38. minuty. To jeden z hostujících hráčů hlavičkoval do brány, ale na čáře míč odvrátil Martin Chlumecký.

I po přestávce pokračovaly v útočení oba týmy. Západočeši si vypracovali další velkou šanci po sedmi minutách, kdy po rohovém kopu z levé strany nůžkami trefil břevno JhonMosquera. To mohlo hosty mrzet dvojnásob, o pět minut později se totiž skóre měnilo na druhé straně. Petr Kurka totiž nadvakrát dostal míč k Pavlu Černému, který poslal svůj tým do vedení!

Podle očekávání hosté poté začali útočit ještě více, zatímco Pardubáci už se nikam nehrnuli. Čtvrt hodiny před koncem byl znovu v akci Mosquera, který si zpracoval přetažený centr a posunul míč na Milana Havla. Na jeho zakončení si sice Markovič sáhl, ovšem nedokázal ho vyrazit mimo tři tyče – 1:1.

V závěru mohl vedení zpět na stranu Pardubic strhnout střídající Lima, ten ale z penalty o hodně minul. Zbytek zápasu už si domácí hráči pohlídali a z utkání s lídrem tabulky tak berou velice cenný bod.

Statistiky - branky: 57. Černý (Kurka) – 76. M. Havel (Mosquera). ŽK: 2:1 (Janošek, Chlumecký –  Hejda). Rozhodčí: Nehasil – Vlček, Váňa. Diváci: 1469.

FK PCE: Markovič – Icha, Vlček, Chlumecký, Kurka – Janošek (87. Koukola), Vacek – Kostka (76. Lima), Hlavatý, Tischler – Černý (C) (84. Mareš). Trenér: Radoslav Kováč.

Plzeň: Staněk – M. Havel, Hejda (C), Pernica, Jemelka (66. Holík) – Kalvach, Bucha – Jirka (87. Pilař), Vlkanova (66. Bassey), Mosquera – Chorý. Trenér: Michal Bílek.