FK Pardubice
A tým

Chceme v neděli udělat našim fanouškům radost, hlásí Matěj Helešic

Pardubický tým ve středu vypadl z MOL Cupu, když nezvládl penaltový rozstřel na hřišti Velvar. V neděli si však hráči z města perníku budou moci spravit chuť. Od 18:00 hodin se v CFIG Areně postaví proti východočeskému rivalovi z Hradce Králové. Matěj Helešic v našem rozhovoru přiblížil, proč se na nedělní bitvu tolik těší.

Ve středu Pardubice vypadly z poháru. Může být pozitivem aspoň to, že se celý tým může soustředit jen na ligová utkání?

Nevím, jestli je to úplně pozitivum, jelikož máme poměrně široký kádr. Všichni kluci potřebují hrát, proto není vypadnutí z poháru věc, kterou bychom měli jen tak přejít. Na druhou stranu se budeme více snažit v neděli utkání proti Hradci zvládnout a po nějaké době znovu udělat našim fanouškům radost.

Jak jsi nakousl, derby s Hradcem je za dveřmi. Jak se na něj těšíš?

Těším se hrozně moc. Zatím jsem východočeské derby v pardubickém dresu hrál dvakrát, a z toho jsme dvakrát vyhráli. Věřím, že na to navážeme a Hradec porazíme i potřetí.

Královéhradecký tým už v CFIG Areně jednou hrál a pro Pardubice to dopadlo dobře, když jsme zvítězili 1:0. Může být nedělní zápas v něčem podobný?

Myslím si, že určitě ano. Hradec i přesto, že změnil trenéra, hraje podobný herní styl, jaký hrával minulou sezónu. Mají to založené na bojovnosti a obětavosti. Bude to podobný duel, ve kterém bude záležet jen na nás a na tom, jak se soupeři dokážeme vyrovnat v osobních soubojích.

Jaké to je pro hráče, když se týmu v průběhu sezóny změní trenér?

Pro tým to není ideální situace, protože většinou takovému rozhodnutí předcházejí špatné výsledky. Nálada v týmu po změně trenéra nebývá dobrá. Na jednu stranu to ale může hráče nakopnout k lepším výkonům a výsledkům. Ti hráči, kteří tolik nehráli, cítí novou šanci ukázat se novému trenérovi, a tím se vytváří větší konkurence v týmu.

Určitě jsi viděl nějaký zápas Votroků. Co je největší zbraň hradeckého týmu?

Největší sílu mají asi v obranné fázi. Tu mají zvládnutou opravdu dobře. Z toho dokáží přecházet do nebezpečných rychlých protiútoků. Na to si musíme dát největší pozor.

Fanoušci obou táborů východočeská derby hodně prožívají. Vnímáš tu rivalitu stejně?

Vnímám to. Hrozně se na ten zápas těším. Myslím si, že v neděli můžeme v CFIG Areně očekávat podobnou atmosféru jako byla na utkání proti Slavii. Pro nás hráče je to jenom dobře, protože my diváky cítíme i z toho hřiště. Budu jenom rád, když přijde hodně lidí a bude nám fandit.

Autor článku: Kazimír Svoboda

Autor fotografie: David Haan

Sdílet článek